Németországban a női kézilabdázás Bayern Münchenjének tartották a Ludwigsburg csapatát. Ha volt olyan együttes, amelyről senki sem feltételezte a csődöt, akkor ez a csapat volt az. A csapat mögött álló gazdasági társaság e hét elején jelentette be a csődöt. A klub egyébként elvileg ott lenne a Bajnokok Ligája 2025–26-os szezonjában is az indulók között.

Mi lesz veled, Ludwigsburg?
A klub egyelőre folytatja működését, amíg a vagyonkezelő megvizsgálja a vállalat helyzetét. Egy közlemény szerint a szerkezetátalakítás különböző lehetőségeit mérlegelik.
– Feszült a pénzügyi helyzet, de a szezon előtti felkészülés jelenleg a tervek szerint halad. Célunk, hogy a Ludwigsburg továbbra is a kézilabda nagycsapata maradhasson – mondta Holger Leichtle kuratóriumi tag.
A klubvezetés szerint a szponzorációs tárgyalások váratlan összeomlása vezetett a csődeljáráshoz a közelgő szezon előtt.
Jelenleg tárgyalások folynak a hitelezőkkel, a szponzorokkal és a szövetséggel, hogy a vagyonkezelővel közösen megvizsgálják a klub további fennmaradásának fenntartható lehetőségeit – áll a közleményben.
Az EHF is garanciát akar
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) közölte: felkérte a vagyonkezelőt, hogy jövő hétfőig adjon tájékoztatást a klub pénzügyi helyzetéről.
Az EHF a Német Kézilabda-szövetségtől is nyilatkozatot kért, miközben elfogadta a csődbe ment német csapat indulását a Bajnokok Ligájában.
Nem a Ludwigsburg lenne az első európai kézilabdaóriás, amely pénzhiány miatt omlik össze. A norvég Vipers Kristiansand és a francia Nantes is csődöt jelentett. Azt egyelőre nem tudni, hogy a német csapat magyar válogatott játékosának, Faluvégi Dorottyának mi lesz a sorsa. A csapat pénteken is folytatta az edzéseket, de már nem szívesen látják maguk körül a média munkatársait. Németországban teljes döbbenettel figyelik az eseményeket, mert senki sem hitte volna, hogy mindez bekövetkezik. Ugyanakkor mégiscsak felmerül a klubvezetés felelőssége az ügyben, mert a főszponzor már egy évvel ezelőtt bejelentette a támogatások csökkentését. Azaz egy teljes év lett volna arra, hogy megoldást találjanak a kieső pénz pótlására. Ez azonban nem történt meg.