A BlackRock politikára gyakorolt befolyása Mexikóban is bebizonyosodott. 124 millió lakosával a világ 11. legnépesebb országában az egy főre eső GDP körülbelül annyi, mint Kínában. Ezért a BlackRock 2008 óta több mint hatvanmilliárd dollárt fektetett be Mexikóban. A 2018. évi elnökválasztás viszont gyökeres változással fenyegetett a szocialista Andrés Manuel Lopez Obrador személyében, aki korábban Mexikó City polgármestere volt.
A befektetők attól féltek, hogy a baloldali politikus hatalomra jutása után sok iparágat államosítani fog. A BlackRock pedig rengeteg pénzt fektetett a korábbi elnök, Enrique Peña Nieto idején privatizált Pemex energiakonszernbe és egy gázvezeték finanszírozásába is be akart szállni.
Larry Fink személyesen utazott el Mexikóba, és meggyőzte a későbbi elnököt, Obradort, hogy nyilvánosan jelentse ki, hogy neki Amerika pénzügyi alapjai szívesen látott beruházóknak számítanak.
Az energiaipart Obrador a megválasztása után természetesen nem államosította vissza. Noha a BlackRock már 2014 óta engedélyt kapott az állami nyugdíjkezelő Consartól a nyugdíjalapok egy részének menedzselésére, azon már nem is kell csodálkozni, hogy a Consar egyik vezetője, Isaac Portnoy egy jól jövedelmező szerződést kapott a BlackRocktól.
Pár évvel később átváltott a Pemexhez, amelybe volt munkaadója milliárdokat fektetett be. A forgóajtós módszer itt is jól működött. Állami intézmények dolgozóit a BlackRock bevásárolja, majd később visszaküldi az állam más gazdasági területére. Vajon kihez lojálisak ezek az emberek?