A BlackRock egyik fontos szerverparkja – ahol a konszern adatait tárolják és feldolgozzák – San Franciscótól ezer kilométerre északra, a kanadai határ közelében, a Washington államban fekvő Wenatchee városkában található, amelyet a Columbia Damm nevű vízi erőmű lát el olcsó árammal. BlackRock az 1988-ban Charles Hallac és Benett W. Golub által kifejlesztett Aladdin (Asset, Liability, and Debt and Derivative Investment Network) elnevezésű elemzőrendszerének egyik fontos pillérét 2011-ben ide telepítette, ahol ma hatezer komputerrel elemzik a globális gazdasági adatokat, tőzsdei árfolyamokat és egyéb, a gazdaságokat befolyásoló tényezőket.
A BlackRock saját portfóliói mellett az Aladdin harmincezer egyéb beruházási portfóliót figyel, elemez és értékel ki körülbelül 18 billió euró értékben. Hetente több mint kétszázmillió kalkulációt végez el, ezzel a világ legnagyobb pénzügyi adatbankja. Ez az óriási adathalmaz behozhatatlan előnyt jelent a BlackRocknak az összes többi vagyonkezelő alappal szemben.
De az Aladdin kínálta elemzési kapacitásokat más ügyfelek, kormányok és nemzetközi szervezetek is használják kockázatelemzésre. A 2008–2009 évi pénzügyi válság idején az amerikai kormány az Aladdin kockázatmenedzsmentjében bízva a csődbe ment és államosított bankok, befektetési alapok 130 milliárd dollárnyi úgynevezett mérgezett papírjait adta át a BlackRocknak likvidálásra. Egyéb államok megbízásaival a BlackRock további rengeteg adathoz jut a világgazdaság állapotáról, melyeket betáplál az Aladdinba, ezzel is erősítve vezető pozícióját.
A jövőben a BlackRock az Aladdint még nagyobb adathalmazokkal akarja táplálni. A vállalati pénzügyi adatok mellett magánszemélyek adataihoz is hozzá akar férni azok közösségi médiában kifejtett tevékenységéből, a keresőprogramok adataiból akar trendeket megjósolni és vásárlási szokások elemzésével befektetési döntéseket előkészíteni.
Az Aladdin mesterséges intelligenciája nem ad ugyan befektetési ajánlásokat, csak az azokhoz szükséges adatokat szolgáltatja, de ebben rejlik egy nagy veszély is. Ha egyszerre sokan ugyanazon következtetések alapján ugyanolyan beruházási döntéseket hoznak, azok úgynevezett clustering illusion (olyan összefüggések alapján hozott döntések, amelyek a valóságban nem léteznek) kialakulásához vezethetnek, amelyek károsan befolyásolhatják a piaci folyamatokat. Ezt tartják az Aladdin egyik legnagyobb veszélyének.