A Nógrádi-gyilkosság

Most már zárt láncolatot alkotnak azok a közvetett bizonyítékok, amelyek alátámasztják azt a feltételezést, hogy a soltvadkerti milliomos, Nógrádi József megölésével a fiatalabb fia, Ádám gyanúsítható.

MTI
2001. 11. 21. 16:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az üggyel kapcsolatban ma tartott közös sajtótájékoztatót Kecskeméten az Országos és a Bács-Kiskun megyei Rendőr-főkapitányság. Az országszerte ismertté vált bűncselekmény kapcsán együtt nyomozó rendőri szervek képviselői elöljáróban emlékeztettek arra, hogy az 54 éves Nógrádi József eltűnését 1998. október 29-én jelentette be fia, Nógrádi Ádám.

Az idén augusztus 23-án az idősebbik fiú, a parlament által vizsgált olajügyek koronatanújaként elhíresült Nógrádi Zsolt megjelent az ORFK illetékes osztályán egy névtelen levéllel, amelyben valaki aprólékos pontossággal leírta, hogy hol található az apa holtteste. Ugyanebben az időben hasonló tartalmú névtelen levél érkezett a Bács-Kiskun megyei Rendőr-főkapitányságra is.

Néhány nap múlva, a levélben foglaltak szerint Pirtó határában, a hajdan a Nógrádi család tulajdonát képező szőlőben egy kiszáradt kútban megtalálták Nógrádi József maradványait, s ekkor kiderült az is, hogy halálát fejlövés okozta.

A sajtótájékoztatót megelőző napon, kedden megérkezett a DNS vizsgálat eredménye is, amely egyértelműen igazolja, hogy valóban Nógrádi József holtteste feküdt a kútban.

Nógrádi Ádám az idevonatkozó bizonyítékok súlya alatt megtörve egyébként azt elismerte, hogy a két ominózus levelet ő írta. „A nyomozás során feltárt egyéb körülményeken túl a két névtelen levél szinte önmagában perdöntő, de legalábbis az egyik kiemelkedő bizonyíték Nógrádi Ádám feltételezhető bűnösségére” – hangzott el a kecskeméti sajtótájékoztatón.

A levelek ugyanis a feltalálás helyére vonatkozóan számos olyan részletet közöltek, amelyekről vélhetően senki más nem tudhatott, csak az, aki a tetemet oda rejtette. Nógrádi Ádám ugyan azt állítja: egy névtelen levélből készített kivonatot küldött a testvérének és a rendőrségnek, de állítását több tény cáfolja. Mindenekelőtt az, hogy az íráshoz használt írógép eltüntetéséért mindent megtett, s az általa említett levél sincs meg.

Tanúvallomásokból kiderült az is, hogy a bűncselekmény elkövetése előtti időszakban Nógrádi Ádám és apja kapcsolata igen megromlott. A fiatalembertől az apa megvonta az anyagi támogatást, sőt követelte, hogy a fiú térítse meg annak a többmilliós értékű autónak az árát, amelyet a fiú ittasan összetört.

Tanúvallomások vannak arra is, hogy Nógrádi Ádám többféle módon – például méreggel és robbantással – tervezte apja megölését. Nógrádi József állítólagos eltűnését követő napokban a fiú olyan drasztikus átalakításokba kezdett a közösen lakott házban, amelyhez az apa – mivel az ingatlan polgári per alatt állt, egy másik Nógrádi család nagyobbik tulajdoni hányada kapcsán – soha sem egyezett volna bele.

A hatóságok feltételezik, de erre egyelőre nincs bizonyíték, hogy az épület drasztikus átalakításával, az apa személyes holmijának eltüntetésével Nógrádi Ádám a vélhetőn itt elkövetett bűncselekmény bizonyítékait akarta eltüntetni. Nógrádi Ádám ugyanakkor még a holttest feltalálását megelőzően hamis okiratok felhasználásával eladta az összetört kocsit, és ugyanígy megpróbálta értékesíteni – sikertelenül – az apja tulajdonát képező részvényeket és egy fővárosi lakóházat.

Valószínűleg a pénzhiány miatt, az örökséghez való mielőbbi hozzájutás reményében döntött úgy a fiatalember, hogy apja holttestének megtalálásához nyomra vezeti a rendőrséget. Eltűnt személyek esetében ugyanis csak az eltűnést követő ötödik esztendő után kezdődhet meg a hagyatéki eljárás.

A sajtótájékoztatón Kovács Lajos ezredes, az ORFK, Kubicsek András alezredes és Kassai László alezredes, a Bács-Kiskun megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai nem titkolták, hogy az ügyben még vannak felderítetlen részletek.

Egyelőre nem ismert a bűncselekmény pontos ideje, helye s azt sem lehet tudni, hogy a gyilkosság nyereségvágyból avagy hirtelen felindulásból történt-e, a nyomozók egyébként most ez utóbbi okot feltételezik.

<ddA gyanúsított Nógrádi Ádámot egyébként a szökése miatt ellene kiadott országos körözés során október elején fogták el Gödöllőn, egy olyan lakásban, amit testvérének, Zsoltnak bejárónője bérelt. Nógrádi Ádám elfogása utáni előzetes letartóztatását ez év november 7-én a bíróság további két hónappal meghosszabbította.

Az ügyben a nyomozás folytatódik. A nyomozati vizsgálat befejezésének várható időpontja még nem ismert.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.