Márpedig a netezők többsége ezekre a weboldalakra kiváncsi. Viszonylag magas azoknak a felhasználóknak a száma, főként az egyetemisták, főiskolások köréből, akik dokumentumtárként használva az internetet készülő dolgozatukhoz, kiselőadásaikhoz keresnek anyagot. Sajnos még kevesen vannak, akik internetes médiumokat, újságok, rádiók portáljait keresik fel hírek, információk után kutatva, ugyanakkor bizakodva állíthatjuk, hogy számuk egyre nő, ami köszönhető többek között annak, hogy a szolgáltalás részről is nagyarányú színvonal-emelkedés tapasztalható.
Így van ez a határon túli magyar weboldalak esetében is, amelyek között az utóbbi években óriási fejlődés ment végbe. A trianoni határ túloldalán élő magyarok életével, sorsával foglalkozó, az életüket érintő hírekkel szolgáló portálok száma emelkedik. A böngészést megkönnyítheti az a linkgyűjtemény, amelyet a www.kulfoldimagyaroldalak.lap.hu oldalon talál az érdeklődő. Magyarországon nem nagyon ismertek a határon túli magyar hírportálok, pedig nem egy közülük profi, ízlésesen megszerkesztett, tematikában is élvezhető weblap, és az sem utolsó szempont, hogy elsőkézből kaphatunk információkat a hazánktól kényszerűen elszakított országrészekről, az ott élő magyar ajkúakkal történő eseményekről.
Erdély egyik legnagyobb hírportálja a Transindex, amelyet 1999-ben indított Nyírő András, az Internetto portáloldal és netújság vezetője. Az oldal elsősorban politikai, gazdasági és internetes hírekkel szolgál, de nagy hangsúlyt fektet a magazinanyagokra, fotóriportokra és interjúkra is. A cikkek nagy része hírmagyarázó szöveg, melyek a hírek hátterére világítanak rá. Az oldalt több mint kétezren látogatják, de fontos megemlíteni, hogy öt-hat napilap és ugyanennyi rádió felhasználja a híreket saját hírblokkjában. Transfórum című rovatukban neves személyiségek válaszolnak a feltett kérdésekre, megfordult náluk többek között Markó Béla, az RMDSz elnöke, Tőkés László református püspök és Jenei Imre, a román labdarugó válogatott edzője. Népszerű a Disputa című rovatuk, amely a romániai magyar közélet netes vitafóruma, és amely közel napi ötszáz látogatóval dicsekedhet.
Írnak magyar és romániai vonatkozású eseményekről egyaránt, mint ahogy beszámoltak mindkét ország parlamenti választásáról, jelentek meg cikkek a tiszai ciánszennyezésről, az erdélyi droghelyzetről, a román politikai pártokról. Erotikatörténeti összeállításuk nézettségi rekordot döntött, és netezők százait vonzotta a népszerű fotóriport, Kolozsvár Monostor negyedének divatvilága. Egyedülálló törekvésként indult a székely tájszavak és kifejezések gyűjtése, illetve a ma is páratlan Gordius című rovat, melynek keretében román nyelvű publicisztikákat fordítanak magyarra, és fordítva, magyart románra. 2001-től színes híreket is olvashatunk a honlapon, fotóriport, majd filmszemle rovat is indult, illetve olyan különlegesség bevezetése is megvalósult, mint az online pszicho-tesztoldal.
Az erdélyi magyarság körében népszerű a magyar nyelvű, független internetes portál, a Hírek.ro is, amelyet kevésbé tapasztalt, de lelkes csíkszeredai fiatalok indítottak, nevesítve Lázár Csaba és Günther Ottó. A lap minőségi értékét növeli, hogy saját tudósítókkal rendelkeznek Erdély több városában, Kolozsváron, Szatmáron, Nagyváradon, Brassóban, Aradon, Udvarhelyen és Csíkszeredán, így naponta átlagosan húsz új hírrel jelentkeznek. A vezetők szerint a legfontosabb szempont az objektivitás, így a lap meg tudja őrizni pártatlan jellegét.
A lap specialitását adja a névmagyarázó rovat, amelyben az összes magyar név jelentése megtalálható. A szerkesztőség épületében működik az Erdély Rádió stúdiója, ahonnan 24 órában közvetítik az adásokat. A portálon elsősorban saját anyagok olvashatók Erdély eseményeiről, de élnek a hírcsere lehetőségével is, így más internetes hírportálokról, rádióból, televízióból vesznek át anyagokat, mint ahogy sokan forrásként használják őket is. Teszik mindezt annak szellemében, miszerint az internetes lapok nemcsak egymás konkurrenciái lehetnek, hiszen az összefogás és az egymás segítése közös fejlődéshez vezet. A portálon a legolvasottabb természetesen a hírrovat, de nagy népszerűségnek örvend a vitafórum, a társkereső rovat, illetve sokan olvassák az apróhirdetéseket is.
A bemutatott portálokon kívül számos helyen olvashatunk a határainkon túl élő magyarokról, magyaroktól. A transylvania.info-n több ezer erdélyi linket találunk négy nyelven, számos hírt közöl az Erdely.com, az Udvarhely.ro, a Csik.ro., a Startlap összeválogatott linkjeit tartalmazó oldalról (www.kulfoldimagyaroldak.lap.hu) kiindulva pedig böngészhetünk felvidéki, kárpátaljai, délvidéki és egyéb hazánktól messzebbre szakadt honfitársaink magyar nyelvű oldalai között.
Zelenszkij nagy terveket szövöget, de ezért is Európa fizet majd?
