Weekly Standard
John Kerry nem igazán tudja, milyen nemzeti biztonsági politikát is támogat – írja a Weekly Standard magazin. Augusztus elején még „jelentős, hatalmas” csökkentéseket szorgalmazott a külföldön állomásoztatott amerikai katonák számában Irakban, és „talán” Koreában és Európában is. Mikor Bush elnök éppen ebbe az irányba tett egy lépést a nemrég bejelentett haderőstruktúra-reformmal, Kerry rögtön támadni kezdte Busht, lévén, a koreai csapatcsökkentés nemcsak a terror elleni háborút nem segíti elő, de az amerikai katonáknak és családjuknak sem lesz jó, és mindennek tetejében még az Egyesült Államok szövetségeseit is megrémíti majd.
Human Events
John Kerry – úgy tűnik – kezd Al Gore hibájába esni, és lódítani a önéletrajzában – ez derül ki legalábbis a konzervatív Human Events magazinból. A Kerry-kampány honlapján ugyanis a demokrata elnökjelöltet úgy tüntették fel, mint a hírszerzési bizottság exalelnökét a szenátusban. De hoppá, az nem is John Kerry, hanem Bob Kerrey szenátor volt Nebraskából. A Kerry- team most magyarázkodik…
Washington Times
Jogállam már Oroszország? Ha az ottani bírókkal történő dolgokat nézzük, aligha. Arnold Beichman, a neves Hoover Intézet szakértője a Washington Times hasábjain számba vette az orosz bírák elleni támadásokat az utóbbi időkből. Két hete a 34 éves Natalia Urlina bírónőt Dolgoprudnyban agyonlőtték egy lefűrészelt csövű puskával. Zhanna Radcsenko kicsivel szerencsésebb volt, mert az autójába rejtett pokolgépnek hibás volt a detonátora, így Radcsenko nem jutott Urlina sorsára. 2003 novemberében viszont Karimul Dagirov bírót közelről agyonlőtték, állítólag azért, mert a városi nyugdíjpénztárból történt sikkasztással foglalkozó ügyet tárgyalta. 2001 szeptemberében pedig Tattyána Florovát lőtték fényes nappal agyon Jaroszlavlban. És mi minderre Vlagyimir Putyin elnök válasza? – kérdezi Beichman. „Hivatalos csend.”

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben