Meghökkentő részletekre világít rá Tóth Csaba Vas megyei MSZP-elnök Hiller István pártelnöknek tavaly év végén írt levele, amelyben a politikus a térségben kialakult botrányos helyzetet értékeli saját nézőpontjából. A megyei pártvezető szerint 2002 őszén kezdődött el az a folyamat, amelynek eredményeként jelenleg több helyi szocialista vezető politikus és egy volt országgyűlési képviselő ellen is büntetőeljárás folyik magánokirat-hamisítás vétségének gyanújával. Tóth Csaba ugyanis ekkor kezdte el szervezőmunkáját a megyében meglehetősen gyengén álló MSZP megerősítéséért, amelynek köszönhetően a párttagság létszáma majdnem megháromszorozódott, és a politikus bázisa is erősödött. A megyei elnök szerint az MSZP szombathelyi szervezete – élén Ipkovich György polgármesterrel és Horváth György városi elnökkel –, féltve megszerzett pozícióit, komoly ellenmunkába kezdett.
Tóth a pártelnöknek beszámolt arról, hogy Ipkovich először „aljas ajánlatot” tett neki, amely szerint a polgármester megyei listavezető lett volna, ami gyakorlatilag automatikusan országgyűlési mandátumot jelent 2006-tól. Cserébe Tóth Kőszeg képviselő-jelölti tisztét ajánlotta fel. A megállapodás nem jött létre, Ipkovich viszont – állítja Tóth – ezután politikai lejárató kampányt indított ellene.
Ennek első állomása az volt, amikor roma vezetők (akik közül egy Szombathely romaügyi tanácsadója volt) sajtótájékoztatón azzal vádolták Tóth Csabát és körét, hogy pénzért léptettek be embereket a pártba, hogy a megyei elnöki posztra pályázó politikus támogatói körét így növeljék. A romák később visszavonták vádjaikat, Szabó Bálint, a Fiatal Baloldal – Ifjú Szocialisták elnöke azonban rágalmazási pert indított ellenük.
Tóth Csaba Hiller Istvánnak írott levelében a per előzményeiről is beszámol: „a tárgyalást megelőző este szombathelyi albérlete előtt összeverték és megerőszakolták” Szabó Bálintot, aki jelenleg is a Fiatal Baloldal megyei elnöke. A Magyar Nemzet úgy tudja, hogy a fiatal politikust félájultra rugdosták, mielőtt megerőszakolták volna. Szabó Bálint egyelőre nem kívánt nyilatkozni a lapnak az üggyel kapcsolatban.
A 2004. szeptember 25-i megyei tisztújító küldöttgyűlés előtt (ahol az új elnökről is döntöttek) folytatódtak a „fenyegetések és megfélemlítések”. A megyei pártvezető szerint Ipkovich több embert is megfenyegetett, hogy ha támogatni merik ellenfelét, „kirúgatja” őket munkahelyükről. A küldöttgyűlés végül 85 százalékos többséggel elnökévé választotta Tóth Csabát, az ellentétek azonban fokozódtak. Tóthnak ugyanis tudtára adták, hogy ha elvállalja az elnökséget, a vasi Fibisz-szervezetek alapítása miatt indult ügybe is belekeverik.
Tény, hogy Zuschlag János volt MSZP-s képviselő, Szabó Bálint és Táncsics Péter megyei alelnök mellett Tóth Csaba is érintett a fiktív szervezetalapítások miatt indult nyomozásban, a lap információi szerint a megyei elnök meggyanúsítására és rabosítására ma kerül sor.
Tekintettel a fentiekre és arra, hogy a lap információi szerint a pártvezetés tagjai december végén megkapták a levelet, figyelemre méltó Hiller István nyilatkozata, miszerint az MSZP hétfői elnökségi ülésén nem volt téma a vasi Fibisz-ügy. Érthetetlen Szekeres Imre elnökhelyettes kijelentése is, hogy egyelőre senki nem vizsgálja a történteket. Korábban a Magyar Nemzet beszámolt róla, hogy Hiller Szekerest felkérte egy írásos anyag elkészítésére, feltárandó a részleteket, illetve személyi kérdésben is állást foglalt a pártelnök, ezeket azonban az érintettek cáfolták.

Ma dönthetnek arról, hogy lesz-e újabb munkaszüneti nap Magyarországon