Görgey Gábor, író-politikus kormányzati főtanácsadói megbízásával kapcsolatban Halász János (Fidesz) intézett írásbeli kérdést ez év elején Gyurcsány Ferenc kormányfőhöz, aki helyett Kiss Péter kancelláriaminiszter válaszolt. Szerinte Görgey „színvonalas tanácsokkal segítette a kormányzati munkát kulturális kérdésekben” – többek közt „figyelemmel kísérte és véleményezte az épülő Hagyományok Háza helyzetét”, valamint „intézkedett Marton László Kossuth-díjas szobrászművész ügyében, aki szobrot ajánlott fel a belga királyi párnak”, illetve „véleményt készített a Millenáris Park további méltó működtetésének feltételeiről”. Az ügy egyik pikantériája, hogy a három, állítólag konkrét eset egyikéről, nevezetesen Marton László szobrának Belgiumba történő juttatásáról magának a házastársnak, Marton Lászlónénak sincsen tudomása – derül ki a mai Magyar Hírlapból.
Görgey, aki Medgyessy Péter után Gyurcsány Ferenc miniszterelnök munkáját segítette, mint kulturális főtanácsadó, a Hírlapnak adott nyilatkozatában cáfolta, hogy hétmillió forintot vett volna fel, s azt sem egy összegben tette. Az egykori kultuszminiszter kijelentette, a Miniszterelnöki Hivatal által juttatott összeg havi járandósága volt, mely nem éri el a sajtóban megjelent összeget, a hétmillió forintot.
A mai Nap-keltében Görgey már egyenesen provokációnak nevezte a Fidesz által ellene folytatott hadjáratot, s a felfokozott érdeklődést állítólagos tanulmánya ügyében, mely elmondása szerint nem is létezik. A tanácsadó a reggeli televíziós műsorban ugyanakkor már elismerte: valóban hétmillió forintot vett fel 2003 júniusában kezdett tevékenységéért.
A Magyar Nemzet a napokban adta hírül, hogy Görgey Gábor volt kultuszminiszter – aki a Medgyessy-kormány megalakulása után egy évvel közölte, hogy csak egy évre vállalta a miniszterséget – 2004. december 31-ig mint kulturális főtanácsadó hétmillió forintot tehetett zsebre „diszkrét segítségéért” a Miniszterelnöki Hivataltól (MEH). A kormány számára készített anyagokat titkossá nyilvánították. Sági József fideszes országgyűlési képviselő Kiss Péter kancelláriaminiszterhez napokban eljuttatott levelében jelezte; személyes betekintést kér a húsz évre titkosított, Görgey Gábor által készített dokumentumokba. Az ellenzéki képviselő Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos álláspontjára hivatkozva – miszerint az alkotmányos alapjog korlátozásának elfogadhatatlan módja, hogy a kormányzati döntés meghozatala után húsz évre titkosítják ezeket a dokumentumokat – azt kéri a kancelláriaminisztertől, hogy január 13-án tegye lehetővé számára az anyagok áttanulmányozását.
Autópályán cserélt kereket egy férfi Komáromban