A fertőzött telefon egy Nokia 7610 series 60 (Symbian OS alapú) platform volt, mely Bluetooth technológiát alkalmaz. A Kaspersky Lab elemzői megállapították, hogy a telefont az eredeti Cabir variáns fertőzte meg, melyet 2004 júniusában azonosítottak. Ez a variáns egy kísérleti vírus volt. A legnagyobb probléma, hogy ez a kód most elszabadult, és Symbian OS rendszerű mobiltelefonokat támad. A féreg egy Symbian telepítőfájlba (.sis) csomagolva érkezik, és Bluetooth kapcsolaton keresztül próbál tovább terjedni. Miután feltelepült a telefonra, a féreg automatikusan aktiválódik, és más Bluetooth technológiát használó eszközöket keres.
„A Bluetooth kapcsolatokon keresztül terjedő vírusok – többek között – azért veszélyesek, mert a hatótávolságuk ugyan csak néhány tíz méter, ám képesek falakon keresztül is kapcsolatot létesíteni, sőt, a vírus hordozója látótávolságunkon kívül, akár egy-két emelettel alattunk vagy felettünk is lehet.” – mondta el Fórján Tamás a 2F 2000 Kft. műszaki igazgatója. „Magyarországon még nem találkoztunk fertőzött mobiltelefonnal, ugyanakkor a Bluetooth-szal rendelkező telefonok elterjedésével a fenyegetettség is növekszik. Fontos, hogy az intelligens telefonok tulajdonosai felismerjék a veszélyt, és a lehető leghamarabb mobil anti-vírus terméket telepítsenek a készülékeikre, illetve tartsák be a számítógépeknél már megszokott biztonsági előírásokat.” – tette hozzá Fórján Tamás.
A mobiltelefonok fertőzései, és így a megelőző intézkedések is, nagymértékben különböznek az asztali gépekétől. A legfontosabb különbség, hogy a mobiltelefonok fertőzései többnyire zsúfolt helyeken történnek, ahol sok ember használja egyszerre telefonját. A megelőző intézkedések ezért kulcsfontosságúak a személyes adatok és a telefon védelméhez – közölte az origo.hu.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban