A Fidesz tetthely-sorozatának utolsó állomásán, Mosonmagyaróváron arra keresett választ Szijjártó Péter fideszes politikus, hogy hová tűnt a MOTIM privatizációja során 339 millió forint.
Szijjártó Péter elmondta: az akkor még kft.-ként működő MOTIM-ot 1996-ban privatizálta a Gyurcsány Ferenc érdekeltségébe tartozó Altus Rt. és a GPS Kft. Utóbbit a MOTIM Kft. három vezetője vette meg a tulajdonos Altus Rt.-től és Gyurcsány Ferenctől a privatizációs folyamat idején, 1995 őszén. A privatizáció előtt álló MOTIM Kft. 1995. decemberében, tizenhárom nappal a privatizációs folyamat lezárása előtt szintén beszállt a GPS Kft.-be úgy, hogy annak törzstőkéjét 30 millió forintról 370 millió forintra emelte. A privatizációs eljárás végén, 1996. január 10-től az Altus Rt. és a GPS Kft. lett a vállalat új tulajdonosa – mondta Szíjjártó Péter.
– Még egy év sem telt el, és 1996. december 30-án az akkor már részvénytársasággá alakult, Gyurcsány Ferenc által képviselt MOTIM kiszállt a GPS Kft.-ből, és a cégbírósági adatok tanúsága szerint a MOTIM által befektetett 340 millió forintos üzletrészt a vállalat menedzsmentjének három egykori tagja összesen egymillió forintért vehette meg – jelentette ki a képviselő, feltéve a kérdést: kinek az érdekét képviselte a MOTIM Kft. menedzsmentje a privatizáció során? – Jól képviselték-e az állam érdekét, amely azt diktálta volna, hogy minél magasabb áron értékesítsék a vállalatot, vagy a maguk és Gyurcsány Ferenc érdekeit tartották inkább szem előtt, hogy lehetőleg keveset kelljen fizetni a MOTIM Kft.-ért? Jogosan adódik a kérdés, hogy tizenhárom nappal a cég privatizációja előtt miért emel a MOTIM törzstőkét bármely cégben, különösen a megvételére készülő és a menedzsmentje tulajdonában álló GPS Kft-ben? Hogyan lehet az, hogy a cégbírósági adatok szerint a 340 millió forintot érő törzstőkerész egy esztendő alatt egymillió forintra értékelődik le? – sorolta kérdéseit a képviselő.
Végül bejelentette: a Fidesz a Legfőbb Ügyészséghez fordul az ügy kivizsgálása érdekében. Hozzátette: úgy tűnik, hogy a MOTIM Kft. privatizációja során azt a privatizációs receptet alkalmazták, hogy „hogyan tegyünk közvagyont saját magánvagyonunkká úgy, hogy a lehető legkisebb mértékben kelljen használni a saját pénzünket, és lehetőleg az adófizetők pénze bánja ezeket a tranzakciókat”.
Szijjártó Péter közölte: a MOTIM Rt.-ben jelenleg az Altus Rt. 49,66 százalékos részvénycsomaggal szerepel.
László Boglár kormányszóvivő az MNO-nak elmondta: nem kívánnak reagálni a fideszes sajtótájékoztatón elhangzottakra. Hozzátette: amennyiben a Fidesz a Legfőbb Ügyészséghez fordul, ott megfelelő fórum lesz erre.
(Forrás: fideszfrakcio.hu)

Ismét Pride-párti tüntetést szerveztek Hadházyék, de már ők is unják