dn.sapo.pt – Portugália
A Diário de Notícias újabb „érdekelt”, a zsebesek szempontjából mérlegelte a három éve elfogadott új büntetőtörvénykönyvet. Kiderült, az új rendelkezések nekik is kedveznek. Csak a fővárosban, Lisszabonban ezer zsebes dolgozik, és átlagosan napi ezer eurót emelnek el, és ha szerencséjük van, akár kettőt is. A lisszaboni közbiztonsági rendőrség nagyon nehéz helyzetben van, mert csakis a tettenérést lehet bizonyítékként felhasználni ellenük, és szinte mindegyiknek a sarkában kellene lenni, hogy lehetetlenné tegyék „munkájukat”.
A rendőröknek főleg a kelet-európai, különösen a román zsebesek okozzák a legnagyobb fejfájást, mert 5-6 fős csoportban veszik kezelésbe a kiszemelt áldozatot a tömegközlekedési eszközökön. Sajnos, néhány portugál „kollégájuk” eltanulta tőlük ezt a fogást, ismerte el a rendőrség. Az új btk. pedig jelentősen megkönnyítette az életüket: nem lehet előzetes letartóztatásba helyezni őket, és legfeljebb 5 évi börtönbüntetéssel sújthatók, amit kiválthatnak legfeljebb 600 napos közmunkavégzéssel.
eldiariodelosandes.com, aporrea.org – Venezuela
A Kolumbiával szomszédos Trujillo államban fekvő 240 ezres lakosú Valera város Chávez-párti polgármestere, Temístocles Cabezas Morales kénytelenségből közölte: mivel megteltek a hagyományos temetők, a népesség pedig egyre nő, a következő harminc évben függőlegesen helyezik el a változatos formájú koporsókat. A régi temetőt pedig átszervezik, és ehhez remélik, hogy megszerzik a helyi lakosság támogatását is, ügyelve a katolikus vallásúak érzékenységére.
Caracol.com.co – Kolumbia
A kolumbiai rádiócsatorna, a Caracol pár napja adta hírül, hogy Olaszországba menekült a FARC által leghosszabb ideig fogságban tartott, de március végén kiszabadult katona, Pablo Emilio Moncayo őrmester. A Moncayo család több halálos fenyegetést kapott az utóbbi hetekben, ezért a hadsereg Olaszországba küldte szabadságra a most 32 éves katonát. A Moncayo-fiú 1997. december 21-én esett a radikális marxista gerillaszervezet, a Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) fogságába. Apja 2007-ben kezdett saját kampányt fia kiszabadításáért, de hiába gyalogolt több mint ezer kilométert a „béke vándora”, az előző elnök, Álvaro Uribe sokáig nem állt szóba vele.
Orbán Viktor: Megvan a bérmegállapodás!