A sérült ingatlanok helyreállítására – amelyek nem dőltek össze és nem váltak lakhatatlanná, de a lakótérbe betört a víz – csaknem 1 milliárd forintot használnak fel, amellyel több száz tulajdonosnak tudnak a közeljövőben segíteni. Az újjáépítés megkezdéséhez szükséges legfontosabb szerződést az elmúlt héten eljuttatták az érintett önkormányzatokhoz, a kivitelező fővállalkozóval pedig már alá is írták ezt a megállapodást, vagyis a következő lépés már a kivitelezés és megvalósítás szakasza – mondta Mengyi Roland, fideszes országgyűlési képviselő, egyben a helyreállításért is felelős megbízott.
A politikus közölte, hogy a kivitelezést végző fővállalkozó társaság a Swietelsky Kft, amelynek alvállalkozói – a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Építőipari Klaszter kis- és középvállalkozói – hajtják majd végre a munkákat. Hangsúlyozta: nagyon fontos szempont volt, hogy a helyreállításba bevonják a helyi vállalkozásokat és minél többüket munkához juttassák.
Hozzátette: próbálták koordinálni, segíteni – információval ellátni – a karitatív szervezetek működését a megyében, hiszen ekkora léptékű káresemény-sorozat, amely Borsod-Abaúj-Zemplénben történt az elmúlt időszakban, nagyon ritka. Úgy fogalmazott: szerződést kötöttek a Magyar Vöröskereszttel, ezáltal a szervezet hivatalosan is partnerré vált a helyreállítási munkában, amelyet már több településen megkezdtek.
Habsburg György, a Magyar Vöröskereszt elnöke kifejtette: ez nagyon fontos nap a vöröskereszt életében, ugyanis óriási összeg gyűlt össze, mintegy egymilliárd forint, amelynek célja, hogy segítse az újjáépítést, és megteremtse a mindennapi élethez, a lakhatáshoz szükséges alapvető feltételeket.
Arról is szólt: sokan feltették a kérdést, miért nem megy gyorsabban ez a folyamat. Válaszként úgy fogalmazott: amikor ennyi összeg jön össze egy célra egy segélyszervezetnél, felhasználása óriási felelősség és mindez csak a helyiek bevonásával, együttműködésével oldható meg.
(MTI)

Az egész internet Magyar Péteren röhög - mutatjuk a legjobb mémeket