A Fatartó kétes hitelügylete

2000. 10. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szili Katalin szocialista házalelnök férjének, Molnár Miklósnak az érdekeltségébe tartozó gazdasági társaság megkérdőjelezhető módon jutott hozzá 28 millió forintos hitelhez, amelyet még 1994-ben a Princz Gábor vezette Postabank pécsi fiókja folyósított a Fatartó Kft. számára. A Magyar Nemzet információi szerint ugyanis a pénzintézet fedezetként szinte értéktelen gépeket fogadott el.A kamatokkal együtt negyvenmillió forintra növekedett összeg visszafizetését két év türelmi idő letelte után kellett volna megkezdeni, ám a törlesztőrészletek átutalása elmaradt. Az ügy érdekessége, hogy 1996. július 31-én a kft. fizetésképtelensége miatt elrendelték a gazdasági társaság felszámolását. Úgy tudjuk, hogy a Postabank még ebben az évben peres eljárást kezdeményezett kintlévőségének behajtása végett, ám az eljárás a felek megállapodása alapján befejeződött. Az egyezség lényege az volt, hogy a Fatartó Kft. három tulajdonosának fejenként négymillió forintot, plusz az addigi perköltséget kell kifizetnie. A megállapodást azonban a három üzletember közül kettő nem tartotta be. A pénzintézet magánnyomozót fogadott a két vállalkozó terhelhető vagyonának felkutatására, ám ez a próbálkozás nem járt eredménnyel. Ezt követően megindult a végrehajtási eljárás, majd nem sokkal ezután Molnár Miklós 500 ezer forintot egy összegben kifizetett. Információink szerint további 200 ezer forintot tiltottak le a fizetéséből havi 15-20 ezer forintos részletekben. Egy másik ügyben a bíróság Molnár Miklós elsőrendű, illetve Rabb Péter másodrendű vádlottakat felmentette társtettesként jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntettének vádja alól. Ezt az eljárást Horváth László, a Csurgói Építők Gmk képviselője indította a Fatartó Kft. tisztségviselői ellen. A jogerős ítélet kimondja: „a bizonyítási eljárás során nem lehetett kétséget kizáróan bizonyítani, hogy a feljelentés szerint vád tárgyává tett összeget a vádlottak a saját céljaikra fordították, azaz azzal a sajátjukként rendelkeztek volna”.Molnár Miklós lapunknak cáfolta azokat a híreszteléseket, miszerint az érdekeltségében lévő cég csupán felesége politikus mivoltára való tekintettel kaphatta meg a hitelt. Megjegyezte ugyanakkor, hogy a cégben Boross Péter exminiszterelnök unokaöccse, Boross László is tulajdonos. Hozzátette: a Fatartó Kft.-t a piac, illetve a tőkehiány tette tönkre, valamint az, hogy képtelenek voltak négymillió forint „forgóhitelhez” jutni.Boross László kérdésünkre közölte: nem vett részt a cég ügyeinek intézésében, amit szerinte az a tény is jól mutat, hogy egyetlen dokumentumon sem szerepel az aláírása. Kiemelte: még tanúként sem hallgatta meg a bíróság abban az eljárásban, amelyet a Horváth László, a Csurgói Építők Gmk képviselője indított a Fatartó ellen. – Ez a körülmény ékes bizonyítéka annak, hogy milyen befolyással bírtam a gazdasági társaság ügyeire – tette hozzá. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy tudomása szerint ő az egyetlen, aki a rá rótt terhet a Postabanknak visszafizette.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.