Budaörsi vita az iparűzési adóról

2001. 11. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budaörsön jövőre 20 millió forintos nettó árbevételig ad adómentességet a helyi kisvállalkozóknak az önkormányzat – döntött a város képviselő-testülete. Az adó mértéke nem változott, 1,7 százalékos marad 2002-ben is. A testület nem fogadta el Wolf Gábor MIÉP-es képviselő javaslatát, hogy az adómentesség határértékét tolják ki 30 millió forintos árbevételi szintre. Véleménye szerint ugyanis a 20 millió forintos értékhatárt gyakorlatilag minden működő kisvállalkozás eléri.
A helyi képviselő-testület nem támogatta Wolf Gábor azon javaslatát sem, amely a maximális 2 százalékban határozná meg a nagyvállaltok iparűzési adójának mértékét. Rendkívül furcsának nevezte, hogy az önkormányzatban képviselettel rendelkező Budaörsi Ipartestület – a városvezetéshez hasonlóan – 20 millió forintot javasolt az adómentesség határára.
A városban csupán a multinacionális cégeknek kívánnak kedvezni, míg a főként helyi lakosokból álló kiskereskedők érdekeit nem veszi figyelembe az önkormányzat többsége – mondta lapunknak Wolf Gábor.
Nagy György (MSZP) alpolgármester szerint, amennyiben a maximális 2 százalékra emelnék fel az iparűzési adó mértékét, tartani lehetne attól, hogy a vállalkozások nem Budaörsöt választanák, hanem egy másik települést. Úgy véli, az önkormányzat igenis támogatta a kisvállalkozásokat, hiszen 1998-ban még csak 5 millió forintos nettó árbevétel alatt szabták meg az adómentességet. Wolf Gáborral ellentétben úgy véli, az a vállalkozás, amely 20 millió forintos bevételre tesz szert évente, nem is olyan „pici”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.