Lapunk úgy tudja, hogy a városvezető MSZP és SZDSZ nem tudott megállapodni egymással, és ezért egyelőre csúszik a nagy múltú fürdő átépítése. A korábbi tervek szerint egy befektető – aki külön megállapodást kötött a Budapest Hévizei és Gyógyfürdő Rt.-vel is – 40-45 szobás szállodát kíván létesíteni a fürdő mellett, vállalva a fürdő épületének felújítását. A befektető kilátásba helyezett egy felszín alatti mélygarázs létesítését is. A beruházásokhoz azonban elengedhetetlen lenne a Hegyalja út és a fürdő közti meredek rézsű zöld terület kiirtása mintegy 3700 négyzetméter területen.
A Városháza környezetvédelmi ügyosztályán úgy tájékoztatták lapunkat, hogy a Rác fürdő fejlesztése évek óta napirenden van, az utóbbi időben konkrét beruházási tervek is születtek az egyik befektető részéről. Papp Katalin, az ügyosztály munkatársa közölte: az I. kerületi önkormányzat már megtette a szükséges övezetátsorolást, mint ahogy 1998-ban a Fővárosi Közgyűlés is úgy hagyta jóvá a fővárosi szabályozási keretterv módosítását, amelyben egy építési övezetet jelöltek ki a Rác fürdő térségében.
Az elhalasztott beruházási tervek alapján a 40-45 szobás szálloda és a többi bővítmény mintegy 3700 négyzetméter zöld területet venne igénybe a Tabán domboldalán, ám az épület tetejét visszaparkosítaná a befektető – tette hozzá Papp Katalin.
Megjegyezte: a vállalkozás külön ígéretet tett egy újabb siklóépítési program megvalósítására is a Gellért-hegy oldalán, ám ezt az ügyosztály csak akkor tartaná támogathatónak, ha forgalomcsökkentő hatása lenne. Elmondása szerint a munkálatok megkezdését nemcsak a kabinet döntése hátráltatja, hanem a Duna– Ipoly Nemzeti Park mint elsőfokú hatóság beleegyezése is hiányzik a beruházáshoz, valamint a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság sem adott hozzájárulást. Papp Katalin nem tagadta, hogy aggályok merültek föl a fejlesztésnél, mivel a Tabán egy fővárosi kezelésű, kiemelt közparknak minősül, amelynek megbolygatása nem feltétlenül célszerű. Jelezte ugyanakkor, hogy mind a főváros, mind pedig az I. kerület figyelembe vette a hely adottságait, s kizárólag egy visszafogott beruházás megvalósítását támogatnák.
Illés Zoltán, az Országgyűlés környezetvédelmi bizottságának fideszes elnöke csak üdvözölni tudja a fejlesztés megvalósulásának elhalasztását. A politikus szerint azonban végleges döntést kellene hozni, amelyben ki kell mondani, hogy a meglévő néhány közparkot nemhogy beépíteni nem szabad, hanem inkább bővíteni kellene. Illés Zoltán nem zárta ki annak a lehetőségét sem, hogy a fővárosi szabályozási keretterv módosítása miatt aláírásgyűjtést kezdeményez Budapest zöld területeinek megóvása és bővítése céljából. – A hévízforrások veszélyeztetése és főképp az egyik utolsó nagy kiterjedésű közpark megcsonkítása teljes mértékben a lakosság érdekei ellen szólna – hangsúlyozta Illés Zolátn.
Drámai részletek: sokkal alattomosabban támad az infarktus, mint gondolnánk