Tovább él a Demokratikus Charta

Otthont Magyarországból! Összefogás néven civil szerveződés alakult tegnap Budapesten, amely „a gyűlölködéssel, a megfélemlítéssel szemben az igazi demokráciáért, a társadalmi békéért” kíván fellépni.

MTI
2002. 01. 15. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fáklyás felvonulást szervez a csoportosulás a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetségével és a Civil Fórummal közösen február 13-án, a budai Várban. Az alakuló ülést követő sajtótájékoztatón Márton László író, a mozgalom ideiglenes szervezőbizottságának tagja hangsúlyozta: az elmúlt években a demokrácia visszafejlődött Magyarországon, a közbeszéd eldurvult, mindenki rosszul érzi magát, sokan félnek. Vitányi Iván szociológus rámutatott: az Otthont Magyarországból! Összefogás egy olyan, ma még hiányzó közpolitikai szféra létrejöttét kívánja elősegíteni, ahol nemcsak pártok keretein belül a hatalomért, hanem a civil szervezetek részvételével a társadalom előrehaladásáért folyik a politizálás.

Hábetler Helga szervezőbizottsági tag elmondta: a mozgalmat két hónapi előkészület után indították útjára; a magyarországi demokrácia megerősítését, társadalmi igazságosságot, szolidaritást követelő felhívásukat eddig 220 magánszemély – köztük számos neves személyiség – és szervezet írta alá. Hanti Vilmos, a bizottság vezetője a mozgalom előzményeiről szólva a Demokratikus Chartát, illetve a tavaly értelmiségiek által megfogalmazott, a demokrácia védelmére és a gyűlöletbeszéd ellen irányuló felhívásokat említette. Jelezte: a szerveződés tevékenységét nem csupán a választásokig, hanem hosszú távra tervezik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.