HÉTFŐ
Megkezdődött a húsvéti ünnep előtti lázas rendezkedés, így a Budapesti Értéktőzsde indexe alacsony forgalom mellett 12,2 ponttal csökkenve zárt. A 2,31 milliárd forintos üzleti forgalomból a Matáv hétszázmillió forinttal, a Richter hatszázmillió forinttal, míg a Mol csak 330 millió forinttal vette ki részét. A nap vesztese, egyben a BUX negatív irányának okozója az OTP lett, mivel a befektetők a korábbi hetekben realizálták igen jelentős hasznukat. A forgalom nagy részét adó Matáv 0,84 százalékkal, a Mol 0,7 százalékkal, míg a Richter 0,06 százalékkal drágult. Az egyik meglepetést az Egis okozta azzal, hogy az általános növekedési trend mellett kiugró, 1,05 százalékos drágulást tudott felmutatni. A kisebb kapitalizációjú papírok közül a Danubius szereplése volt látványos. A nagy érdeklődést kiváltó Matáv-papírok árát a társaság április 26-ra összehívott közgyűlése és az ott megszavazni tervezett, részvényenkénti 11 forintos osztalék mozgatta. A meghívó szerint a közgyűlés napirendjén szerepel az igazgatóság jelentése az ügyvezetésről, a Matáv csoport üzletpolitikájáról, 2001. évi gazdálkodásáról, vagyoni helyzetének alakulásáról. Az éves beszámolók elfogadása után a részvényesek döntenek a 2001. évi nyereség felhasználásáról. A közgyűlésen igazgatósági és felügyelőbizottsági tagokat is választanak, továbbá módosítják az alapszabályt, és saját részvények vásárlásáról is döntenek.
KEDD
Folyamatos gyengülési, majd zárásra igen erős korrekciós hatás érvényesült a magyar parketten. A BUX értéke 8066 pontig esett, és a nap végére a veszteséget ledolgozva csupán 3,53 pontos mínuszt mutatott fel. A 2,8 milliárd forintos forgalom az előző napihoz képest alig jelentett némi változást. A vezető részvények közül a legnagyobb forgalmat az OTP öt forinttal csökkenő papírjaira kötött adásvételek jelezték. A blue chipek közül egyedül a Matávnak sikerült emelkedést felmutatnia, így zárásra hat forinttal javulhatott a távközlési papírok kurzusa. Mind a bank, mind a Matáv papírjainak forgalmánál kisebb érdeklődés mutatkozott a 15 forinttal lassuló Mol- és a 105 forinttal beeső Richter-papírokra. Elemzők szerint a Richtert a publikálást kapó, 31 százalékos részvényenkénti osztalék híre gyengítette. A Richter Gedeon igazgatóságának közleménye szerint a törzsrészvényekre 31 százaléknyi osztalék kifizetését javasolják, ami részvényenként 310 forint. Az elsőbbségi részvényekre az osztalék mértéke 12 százalék. A társaság április 25-én tartja évi rendes közgyűlését, amelyen elfogadják a 2001. évi, magyar számviteli szabályok szerint készített, auditált éves beszámolót. A beszámoló adatai szerint a Richter a tavalyi évet 23,098 milliárd forintnyi adózott nyereséggel zárta. A napirenden szerepel még elsőbbségi részvények törzsrészvénnyé alakítása, döntés saját részvények megszerzéséről, továbbá alapszabály-módosítás. A kis forgalmú részvények sorából a Danubius (+130 forint), az Antenna Hungária (+80 forint) és a TVK (+5,74 százalék) emelendők ki. A nap nyertese a 9,78 százalékkal megugró Phylaxia lett.
SZERDA
Tovább csökkent a magyar tőzsde árfolyama a hét közepén is. A BUX vesztesége záráskor elérte a 79 pontot, amelyről a Matáv–Mol– OTP–TVK négyes eróziós folyamata tehetett. A hárommilliárd forintot meghaladó forgalom során a legnagyobb lassulást a százmillió forintos adásvételt elkönyvelő TVK mutatta fel, amelynek mértéke 2,14 százalékos volt. A visszaesők között talált Matáv csupán 0,72 százalékkal, míg az OTP 1,45 százalékkal csökkenve idézett elő eróziós hullámot. A Mol 410 millió forintos forgalom során 1,39 százalékkal lett olcsóbb. Elemzők szerint a TVK árát az a 110 milliárd forint értékű petrolkémiai ágazatfejlesztési program híre és az egyre nagyobb hatással jelentkező nemzetközi nyersolajárak nyomták le, amit a vegyipari társaság vezérigazgatója jelentett be. A szerdai kereskedés nyertesei az Elmű és az Édász áramszolgáltatók papírjai voltak, amelyek négy százalék körüli emelkedéssel zártak. A két cég részvényeinek növekedése meghaladta a Globus erősödését is, pedig a konzervipari társaság közzétette, hogy éves rendes közgyűlését április 29-én tartja, az igazgatóság 22,5 százalékos osztalék kifizetését javasolja.
CSÜTÖRTÖK
A 4,4 milliárd forintra ugró forgalmat azzal lehetett megindokolni, hogy a külföldi befektetőknek ez volt az utolsó nap, hogy a magyar tőzsdén vásárolhassanak vagy eladhassanak. A BUX az egész napi hezitációt követve 1,38 pontos csökkenéssel zárt. A vezető részvények megosztott képet festettek, a Matáv ára nőtt, míg az OTP– Richter páros gyengült, a Mol kurzusa viszont előző szintjén fejezte be a napot. A távközlési részvények 1,1 millió darabos forgalmat követve ötforintos emelkedéssel 970 forinton landoltak, nem úgy, mint az igen alacsony érdeklődést keltő OTP-részvények. A banki papírok ára 28 forinttal értékelődött le, amely a kereskedés egyik legnagyobb csökkenése volt százalékban mérve. A gyógyszergyári szektorból a már említett Richter ötvenforintos erózióval megúszta az üzleti periódust, míg az Egis a nap sikerét könyvelhette el 645 forintos megugrásával. A kisebb forgalmú részvények közül jól szerepelt még a Titász (+390 forint), a Danubius (+115 forint), a Démász (+175 forint)
PÉNTEK
Megemberelte magát a BUX, és a hét, illetve a hónap utolsó kereskedési napjára minimális pluszt termelt a befektetőknek. A forgalom nem érte el az 1,25 milliárd forintot, mivel mind a befektetők, mind a brókerek inkább pihenőnapot tartottak, mintsem a parketten próbáltak volna eltolni némi részvénycsomagot. Az index végül 31,36 pontot emelkedve zárta a hetet, amihez a Mol-, az OTP- és a Richter-papírok segítették a BUX-ot. A nap vesztese a Zalakerámia lett 2,94 százalékos gyengülésével, míg a legnagyobb növekedést az Inter-Európa Bank produkálta 1,88 százalékos megugrásával. A blue chipek közül a Mol 45 forinttal, az OTP tíz forinttal, a Richter száz forinttal erősödött, a Matáv ára változatlan maradt. Elemzők rámutatnak, hogy az Inter-Európa Bank emelkedése, illetve a napközben realizált, jelentős nagyságú részvénymozgás mögött egy, a társaság értékesítését megcélzó próbálkozás állhat.
Kiderült, eddig a napig illik boldog újévet kívánni