Schnier Mária, a zöldszervezet elnökhelyettese szerint az elhelyezés szempontjából kifogásolható a beépítés volumene, az épületek tervezett magassága. A városközpont szerkezete átgondolatlan, nem biztosított az építmények közötti szellősség, a luxuslakóházak, az irodaházak és a kulturális intézmények épületei elvágnák a Duna felől érkező légáramlattól a Soroksári utat. Kifejtette: a millenniumi központ építésére márciusban adták ki a környezetvédelmi engedélyt, s ekkor a Levegő Munkacsoport kifogásolta is, hogy nem ismerték a környezeti hatástanulmányt.
Szálka Miklós, a Fővárosi Közgyűlés városüzemeltetési bizottságának fideszes alelnöke szerint „amit a Levegő Munkacsoport művel, az igazodás egyik jele”. Furcsának nevezte, hogy a millenniumi városközpont környezetvédelmi engedélyét közvetlenül a választások után támadják meg. Ha helyt adnának a környezetvédelmi szervezet kifogásainak, abban az esetben az egész városközpont építési engedélyezési eljárását újra kellene kezdeni.
A fideszes várospolitikus kifejtette: a kulturális létesítmények látogatási ideje általában nem esik egybe a csúcsforgalommal. Hozzátette: a IX. kerület ezen részén kifejezetten jó a tömegközlekedés. A tervek már egy esztendeje nyilvánosak, azokhoz bárki hozzáférhetett volna eddig is. Szálka Miklós úgy véli, hogy a környezettudatos magatartás egyik velejárója kulturális értékeink védelme. Az emberek lelki regenerálódásához hozzájárulhat, hogy ha a XIX. században épült Zeneakadémia mellett felépülhet egy olyan hangversenyterem, amely megfelel az új kor kihívásainak, ha otthonra talál az Állami Népi Együttes, illetve a népzenei hangfelvételeket egy helyen, rendszerezve és biztonságosan tudják tárolni.
Lakatos Márkot utolérte a végzete, Wellor a céltáblájára tűzte