Szárnyalással végződött a tengerentúlon az elmúlt tőzsdei hét, a befektetőket az olcsóvá vált részvények érdekelték a legjobban, így a csipgyártók és a korábbi napokban hírbe hozott cégek jelentős pluszhoz juttatták az árfolyamindexeket.
Elemzők szerint a meggyengült részvényárak az elkövetkező napokban igen jelentős változásokat eredményezhetnek. A Merrill Lynch szakértői rámutattak, hogy bár a negyedéves eredmények némi kívánnivalót hagytak maguk után, a könyvelési csalások is igen erősen megrogyasztották a részvények árfolyamait. Némely esetekben a zuhanások alaptalanok voltak, így a részvények nagy százaléka külső hatásra gyengült, az elemzők szerint ezt a lehetőséget most sokan megfogják és vásárlásokba kezdenek. A szakértők felhívták a figyelmet, hogy az igen labilis közel-keleti állapotok, valamint az esetleges újabb kozmetikázott eredmények hirtelen nagy zuhanásokat eredményezhetnek.
Növekedéssel indult a hét tegnap Délkelet-Ázsiában, a Nikkei és a HSI árfolyamai meredek emelkedéssel zártak. A japán tőzsdét a kedvezően záródó első negyedéves céges adatok, valamint az amerikai mikroelektronikai szektor felértékelődése mozgatta. A japán ipari termelés öt hónap óta először csökkent júniusban, elsősorban annak hatására, hogy az amerikai export felfutása megtorpant – írta az MTI-ECO. A Reuters elemzői konszenzusa 0,5 százalékos csökkenést jósolt a májusi 4,1 százalékos, erőteljes havi emelkedés után. A japán gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztérium előrejelzése szerint az ipar kibocsátása a következő két hónapban ismét növekedni fog.
Hirtelen jött erőteljes európai tőzsdei szárnyalások tanúi lehettünk tegnap, az árfolyamokat az amerikai optimizmus húzta magasba. A nap első részében csak amolyan „lassú” 3-4 százalékos emelkedéseket lehetett tapasztalni a DAX és a FTSE háza táján, de a magasan nyitó tengerentúli piacok mindent felborítottak. A nyugodt emelkedésből hisztérikus felívelés keletkezett. A brókerek nem győzték kapkodni a fejüket, még azon részvények árai is emelkedtek, melyeket korábban semmilyen hír sem tudott kimozdítani nyugodt állapotukból. A német DAX-piacon a Deutsche Telekom és a Deutsche Bank papírjai vezették a növekedési listát. A német távközlési papírok annak hatására drágultak, hogy cáfolták azt a pletykát, mely szerint a cég vezetését a Bertelsmann kiadói csoport frissen távozott vezérigazgatója készülne átvenni.
A magyar parketten igen látványos BUX-emelkedést figyelhettünk meg. A nemzetközi hossz által vezérelt hazai árfolyam-indikátor a kereskedés nagy részét emelkedéssel töltötte és napi csúcsán, 7094,32 ponton zárt. A 296,74 pontos erősödést a vezető részvények okozták, ezen a szűk csoporton belül is a Matáv (+44 forint), valamint a Mol (+240 forint) volt a legerősebb felhajtóerő. A kisebb kapitalizációjú részvények közül a Phylaxia (+10,4 százalék), a Globus (+10,2 százalék) és a Synergon (+9,7 százalék) árfolyammozgása volt számottevő. A Richter 555 forinttal erősödött, részben a növekedési trendnek, részben azon elemzői véleményeknek köszönhetően, melyek a gyógyszergyártó vállalat második negyedéves adatait felértékelték. A portfolio.hu által megkérdezett elemzők 6,5 milliárd Ft adózott profitot várnak a Richtertől.
A magyar, orosz és ukrán Popova Aleszja drámai vallomása