Miután az elsődleges amerikai állampapírt forgalmazók többsége megtette a Fed kamatcsökkentésekkel kapcsolatos tétjét, a befektetők nekirohantak a tőzsdéknek. A Wall Streetet „megrengették” a kamatcsökkentésekkel kapcsolatos jóslatok. A legnagyobb és legerősebb javulás a technológiai piacon jelentkezett, amit a befektetők a Cisco Systems kedvező (üzleti) negyedik negyedéves eredményeivel indokoltak. A várakozásoknál némileg rosszabb, ugyanakkor a költségcsökkentő programok következtében emelkedő eredménnyel zárta a július hónapban utolsó 2001–2002-es üzleti negyedévét a Cisco. A hálózati berendezéseket gyártó cég jelentése szerint nettó profitja az egy évvel korábbi 7 millió dollárról 772 millió dollárra nőtt. Elemzők a Cisco eredményadatairól csak annyit jegyeztek meg, hogy talán megkezdődhet a javulás a távközlési szektorban.
A telekom cégek problémáival függött össze a Nokia tegnapi bejelentése is, melyben a mobiltelefonokat és mobil adatátviteli berendezéseket gyártó finn cég közölte, hogy 900 fővel csökkenti a hálózati részlegében dolgozók létszámát. Az indoklás szerint a hálózati berendezések iránti keresletcsökkenés miatt a cég nem képes fenntartani a munkahelyek számát. Jelenleg 19 ezren dolgoznak a kérdéses részlegnél. A munkahelyek csökkentése minden hálózati berendezésekkel foglalkozó egységet érint, így a külföldi részlegeknél is elbocsátások kezdődnek.
A tegnapi amerikai kereskedéseket főleg a júniusi importáradatok és a hatodik hónapban realizált nagykereskedelmi adatok mozgatták. A Dow és a Nasdaq kurzusa magasan nyitott, majd lassan az előző értéke közelébe esett vissza. Az év hetedik hónapjában a nyersolajárak emelkedése és a dollár árfolyamának gyengülése következtében 0,4 százalékkal ugrott meg az USA által importált termékek átlagára. Az elemzők 0,1–0,3% közötti növekedést vártak. Az MTI-ECO által közzétett jelentés szerint júliusi átlagon belül a legnagyobb ütemben, 1,4 százalékkal az Európai Unióból importált áruk drágultak. Az amerikai import drágulását erősítette a külföldön vásárolt olaj is, amely átlagosan 4,9 százalékkal került többe, mint a korábbi hónapban.
A magyar tőzsdét ezúttal is a nemzetközi trendek mozgatták, a kora délután még emelkedőben lévő nyugat-európai árfolyamok az amerikai lassulási irány következtében minimális beesést jeleztek. A BUX napi maximumán 7178,89 ponton nyitott, és az első fél óra leforgása alatt átesett keddi záró szintjén. A gyengülés ezzel nem állt meg, a magyar tőzsde árfolyamát jelző indikátor délig elérte, sőt alulmúlta a 7000 pontos szintet is. A délutáni korrekciós próbálkozások kudarcba fulladtak, a BUX 7080 pontig tudott emelkedni, majd zárásra visszahanyatlott és 138,48 pontos veszteséggel került a parketten kívülre. A forgalom nem érte el a 4,5 milliárd forintot sem, melyből az elemzők azt a következtetést vonták le, hogy a befektetési alapok tevékenysége a magyar piacon jelenleg nem meghatározó.
A BUX gyengülésére viszont a „négy tenor”, a Mol-, a Matáv-, az OTP- és a Richter-papírok mozgása hatott. A négy vezető részvény kivétel nélkül csökkenést jelzett, a Mol 120 forinttal, a Matáv 9 forinttal, a Richter 180 forinttal, míg az OTP 35 forinttal gyengült. A nyertes részvények között találhattuk az Antenna Hungáriát (+65 forint), a Graphisoftot (+10 forint). A forint a bankközi piacon az intervenciós sáv erős oldalán 11,20 százalékon állt, ami 36 bázispontos gyengülés a korábbi napon tapasztalt szinthez képest.
Többen erre a nyaralóhelyre szavaztak, ez a legkeresettebb célpont
