Feltételek nélkül elfogadta az Egyesült Államok és szövetségeseinek nyomására Irak, hogy visszaengedi az ENSZ fegyverzetellenőreit az országba. A hír hatására a befektetők erőteljes eladásokba kezdtek, így tegnap kora reggel a nyersolaj határidős árfolyama az szingapúri kereskedés során több mint egy dollárral gyengült.
Hasonlóan az olajárakhoz, a nemesfémek piacán is jelentős árfolyamcsökkenést lehetett tapasztalni, az iraki meghátrálás mellett az arany árára a második negyedéves gyengülő felhasználói adatok is hatottak. Az arany ára reggel Európában unciánként közel egy százalékkal, 313,50 dollárra esett vissza.
Iraknak mindaddig jó a drága olajárfolyam, amíg képes valamilyen konkrét elképzeléssel magasra srófolni az árat, hiszen a nyersolaj világpiacán az egyik legnagyobb kitermelő. A már évente szokásos ENSZ-fegyverzetellenőrök kiutasítása és az így elért amerikai katonai fellépés lehetősége magasra emelte a fekete arany árát. A drágulás jó alapot szolgáltatott arra, hogy a holnap tartandó OPEC-értekezleten Irak megerősítse növekvő olajkitermelési igényét, amit ezúttal akár meg is tud magyarázni.
Rasszista módon beszélt Orbán Viktor indiai útjáról egy baloldali humorista