THE WASHINGTON TIMES
Bush elnök a hírneves Henry Kissingert, a diplomácia nagy öregjét nevezte ki a szeptember 11-i eseményeket vizsgáló bizottság vezetőjévé, arra utasítva a korábbi külügyminisztert, hogy „óvatosan vizsgáljon meg minden bizonyítékot, és kövesse a tényeket, bárhova is vezessenek azok” – írta az amerikai főváros konzervatív lapja. Bár hivatalosan teljes cselekvési szabadságot élveznek, Bush szóvivője, Ari Fleischer jelezte: az elnök nem készül a bizottság elé, mint azt a kongresszus szkeptikus tagjai szorgalmazzák.
*
A lap arról is beszámol, hogy továbbra is a feketék élnek a leginkább elkülönülve a társadalom többi csoportjától az Egyesült Államokban. Noha a szegregációt hosszú évtizedekkel ezelőtt törvényileg felszámolták, s gyakorlati értelemben is sokat javult a helyzet az utóbbi húsz évben, lakóhelyük szerint még mindig ők vannak a leginkább szeparálva. Mindazonáltal mára a jelenség elvesztette korábbi jelentőségét – vélik a kutatók.
THE WASHINGTON POST
Alig vette kezdetét az iraki tömegpusztító fegyverek utáni ENSZ-kutakodás, az Egyesül Államokban máris megkérdőjelezték egyes fegyverzetellenőrök felkészültségét, elhivatottságát. A liberális lap beszámol arról, hogy egy olyan virginiai férfi (korábbi tengerészgyalogos és a titkosszolgálat tagja) is Irakba készül biofegyver-szakértőként, aki nem rendelkezik semmilyen tudományos fokozattal a tárgyban, mellesleg korábban vezető figurája volt egy szado-mazo szexklubnak.
A korábbi ellenőri csoport (UNSCOM) tagjai arról panaszkodnak, hogy a jelenlegi ellenőrök (UNMOVIC) vezetője, Hans Blix úgy válogatja ki csapata tagjait, hogy azzal ne ingerelje az irakiakat. A veteránok közül azok, akik annak idején „túl agresszívak” voltak, ezért most kimaradnak.
THE GUARDIAN
A brit lap Churchill, ahogy nem ismerted címmel összeállítást közöl arról, hogy milyen elhajlásai is voltak a minap „a legnagyobb brit” jelzővel felvértezett egykori politikusnak.
1937: „Nem tettetem azt, hogy ha választanom kellene a kommunizmus és nácizmus között, a kommunizmust választanám.”
1919: „Nem értem a felháborodást a gáz használata kapcsán. Nagyon is támogatom mérges gázok bevetését civilizálatlan barbárok ellen.”
1937: „Nem írom alá, … hogy valami nagyon rossz történt volna Amerika rézbőrű indiánjaival vagy az ausztrál bennszülöttekkel… a tényeknél maradva egy erősebb, magasabb rendű faj vette át helyüket.”
A lap felidézi Churchill 1920-ban, Cionizmus a bolsevizmus ellen címmel megjelent cikkét is, melyben „a zsidók közötti mozgalomról” ír, egy helyen említve Karl Marxot, Lev Trockijt, Kun Bélát, Rosa Luxembourgot és Emma Goldmannt. A konspiráció célja – írja – a civilizáció megdöntése.
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
