Most sem írt ki a pályázatot az Erzsébet tér értékesítésére a Fővárosi Közgyűlés, mert ez alkalommal is csak a szabad demokraták voksoltak igennel. A döntés következtében továbbra is szerződést szeg a főváros, tehát a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma jogosan követelheti a napi ezerdolláros kötbért az önkormányzattól. Az MSZP és az ellenzék azért utasította el az értékesítési pályázat kiírását, mert ragaszkodnak a terület fővárosi tulajdonban tartásához.
A közgyűlés többsége hozzájárult ahhoz, hogy Kertész Imre soron kívül díszpolgári címet kapjon. Ezt egyedül a MIÉP-frakció ellenezte, mondván: a Nobel-díjas író korábban arról beszélt, hogy nem tud mit kezdeni a haza és a nemzet fogalmával, valamint Budapestről úgy vélekedett, hogy feleslegessé vált számára, mert egyszerűen nincs szellemi atmoszférája. A MIÉP szerint elfogadhatatlan, hogy olyan ember kapja meg az egyik legmagasabb elismerést, aki megtagadja közösségét. A díszpolgári címeket egyébként a mai ünnepi ülésen adják át Agárdi Gábor színművésznek, Kertész Ákos írónak és Soros György üzletembernek.
A pártok korábbi megegyezésének megfelelően a közgyűlés elfogadta az új bizottsági struktúrát, és döntöttek a testületek összetételéről is. Egyben letették az esküt a bizottságok külső szakértő tagjai. Szintén komoly ellentét bontakozott ki az MSZP és az SZDSZ között akkor is, amikor az ellenzék mellett egyes szocialisták sem szavazták meg a főpolgármester javaslatát az önkormányzati tanácsadói és főtanácsadói posztok létrehozásáról. Emiatt egyelőre nincs köztisztviselői munkaviszonya huszonhat, ilyen beosztásban dolgozó munkatársnak.
*
Az Országgyűlésben tegnap napirend előtti felszólalásában Deutsch Tamás (Fidesz) bejelentette: képviselőik támogatni fogják a főváros költségvetési forrásainak növelését célzó módosító javaslatokat. Szerinte ugyanis a jövő évi költségvetés tervezetében soha nem látott mértékben csökkenne Budapest támogatása.
Tüntetők várták Balatonalmádiban Magyar Pétert, aki a testőreiről és a külföldi támogatásról is hazudozott - videó