A jobboldal modernitása

2003. 01. 11. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Amint a 2001. szeptember 11-i terrortámadás esetében is lényegesen fontosabb maga a tett, mint az elkövetők személye, pusztán a rend kedvéért érdemes megemlíteni, hogy az elektronikus médiát uraló balliberálisok közül éppen Juszt László vezette a múlt héten azt a műsort, amelyben egy telefonáló kifogásolta Avar János és a többi balliberális médiasztár múltját, valamint azt, hogy most is a volt kommunista eszmeiséget képviselő újságírók akarják a helyes utat kijelölni a társadalomnak. Az alaphelyzetben is duzzadt műsorvezető még a szokottnál is nagyobbra felfúvódva utasította vissza a betelefonáló bírálatát. Avart és társait azzal védte meg, hogy „szakmaiságuk” miatt voltak akkor is és ma is élvonalbeli újságírók. Különben is, mondta, ideje lenne már véget vetni a kommunistázásnak.
A szakmaiság érve egy kissé falsul hangzik azok szájából, akik felháborodottan utasítanák vissza, ha szakmai alapon például Mengelét ajánlanák nekik szakorvosként. „Egy nácit?” – kiáltanának fel még a szakmaiság folytonosságának gondolatát is elutasítva. De ha ötvenkilenc évvel később lehet nácizni és a szakmaiságot ideológiai alapon megkérdőjelezni az egyik rémeszme alapján, akkor miért nem lehet „kommunistázni”, például Avar vagy Medgyessy esetében, csupán tizenhárom évvel később? Nem az lenne a kettős mérce elvetése, ha kiszámítanánk a nemzetiszocialista bűnök elkövetése és a balliberális nácizás megszűnése (mivel üzleti alapon áll, az nehezen fog megszűnni) között eltelő időt, majd ahhoz annyi évet adva szüntetnénk meg a kommunistázást, ahány évig náciznak a balliberálisok?
A Népszabadság Orbán Viktor legutóbbi, amerikai díjának átadásakor, 2002. november 14-én azzal a címmel hirdette az eseményt, hogy „Orbán laudációját egy volt nyilas tartotta”. Arról most ne beszéljünk, hogy a későbbi amerikai kormányoknak is segítő úr 22 éves korában néhány hónapot töltött el a hazai diplomácia szolgálatában, és innen múltjának jelzősítése. Bezzeg a Medgyessy–Bush találkozónak a Népszabadság nem azt a címet adta, hogy „Egy volt kommunista titkos ügynök találkozott Bush”-sal. Ezért tehát a jobboldal nyugodt lélekkel kommunistázhat. A jobboldalnak ebben is igaza van.
A jobboldalnak történelmileg van igaza.
Mindazon időszakban ugyanis, amikor Juszték, Balóék, Avarék, a D–209-es, Horn Gyula és társaik egy olyan rendszert szolgáltak a legszolgaibb módon, amely bárhol is ütötte fel fejét, Kínától a Szovjetunión át Mongóliáig, csupán tömegsírokat, hullahegyeket, szegénységet, boldogtalanságot hagyott maga mögött, és egészen addig szolgálták, ameddig annak először enyhe, majd egyre erősödő bírálata nem lett „üzlet”. És e hullahegyeken éppen olyan emberek táplálkoztak és jártak táncot, mint a mai médiatájat uraló és ellepő balliberális újságírók. Akiknek egyetlenegy dolog az állandó vezéreszméjük: annak radarszerű észrevétele, hogy a kenyér melyik oldalán van megvajazva. Ők, akik akár korábban, most is a korszerűség álarcában kínálják fel totális megvásárolhatóságukat az aktuális világhatalomnak és helyi képviselőinek, a velük szemben állókat egyben retrográdnak bélyegezve.
Csakhogy a jobboldal korábban és ma is, velük éppen ellenkezőleg, a modernitást képviseli. Ki tagadja ma már, hogy a kommunizmust mint a XX. század legtöbb áldozatot követelő totális rendszerét teljesen elvető jobboldal képviselte Magyarországon is a progressziót, a Kovács Lászlók, a Medgyessyk, a Várkonyik, a Bolgárok, az Avarok viszont az ásatagságot, az iszonyatos, szélsőséges, demokrácia- és szabadságellenes, életképtelen világrendszer utóvédharcosai voltak?
Kizárólag az ő szerencséjükre, de a demokratikus, egészséges átalakulás tragédiájára és társadalmi mentálhigiénés okokból a történelem e szemetjét azonban nemhogy – egy csehországihoz hasonló lusztrációs törvénnyel – nem söpörték félre, hanem lehetőséget adtak fennmaradására és uralmi helyzetének minden megrázkódtatás nélküli megszilárdítására.
E történelmi szemét ma ismét a retrográd oldalt képviseli. Ellentétben a nyugati baloldallal. Amely a hidegháború idején kommunista társutas volt és azonos platformon állt a balliberális eszme itteni megjelenítőivel. Csakhogy amíg az itteniek ruhát váltottak, a nyugati baloldal, megmaradva baloldalnak, átcsúszott a történelem progresszív felére. Arra a térfélre, ahol ma a régi antikommunista magyar jobboldal áll. Amely – függetlenül attól, hogy eszmei alapja ontológiailag homlokegyenest ellenkező a nyugati baloldalétól – közös célért küzd: egy emberséges és békés világért. Egy olyan világért, amelyben nem a katonai technológia, hanem az emberi méltóság a fő érték. Ahol egy rasszista államot rasszista államnak neveznek. És ahol egy országot nem lehet szétbombázni mindenfajta bizonyíték híján, csakúgy bemondásra.
Ma a nyugati baloldal és az egykori antikommunista, magyar jobboldal egyaránt kritikus a globalizmussal szemben. Egyaránt bírálja Amerika és legfőbb szövetségese, Izrael magatartását. Egyaránt kritikus Amerika katasztrofális közel-keleti politikájával szemben. Egyaránt kritikusa Washington szuperhatalmi politikájának és az általa alkalmazott kettős mércének.
Hogy a talán már heteken belül meginduló harmadik világháború végén (Bush elnök a világot egy nukleáris katasztrófa felé sodorja, olvasható Sir Joseph Rotblatnak, az 1995-ös béke Nobel-díj elnyerőjének cikkében a Guardian című baloldali brit lap január 9-i számában) a történelem kinek ad majd igazat, arról vannak sejtéseink.
A magyar jobboldalnak történelmi szerencsétlensége ellenére szinte felfoghatatlan kegyelmi állapotot juttatott a sors. Ellentétben a korábbi kommunistákból lett mai magyarországi neoliberálisokkal és balliberálisokkal, akik sem a rendszerváltás előtt, sem most nem a demokráciát, a szabadságot, a morálisan igazat képviselik, és ellentétben a nyugati antikommunistákkal, akik korábban az elnyomás ellen foglaltak állást, most azonban a „legerősebb kutya” mellé álltak, és ellentétben a nyugati baloldallal, amely a szovjet birodalom szétesése előtt képviselte azt, amit ma szégyell, a magyar jobboldal egyedül és töretlenül korábban is az emberiség legjobb álmát képviselte és ma is azt képviseli. A történelem egy újabb szakaszában azonban, amelynek kezdete talán már a horizonton van, a magyar jobboldalnak igen jó az esélye arra, hogy nem csak később, visszatekintve derül majd ki igaza. Erre a történelmi fordulópontra bizalommal, munkával és erővel kell felkészülnie. Azt pedig tudnia kell, hogy mit tegyen ellenségeivel. A visszafizetés ideje közeleg. E kemény visszafizetést azonban nem a bosszú motiválja, hanem a dolgok természetes rendjének helyreállítását követelő erkölcsi parancs.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.