Halász János (Fidesz), a testület elnöke megdöbbenve tapasztalta, hogy Görgey Gábor távollétének indokairól nem tájékoztatta őt, ráadásul miniszteri kötelezettségének sem tett eleget azzal, hogy nem jelent meg. – A miniszter és a baloldali képviselők el akarják lehetetleníteni a Terror Házát, de nem mernek tetteikért felelősséget vállalni – vélte. Megjegyezte azt is, hogy a kulturális tárca hamis indokra hivatkozott, amikor azt közölték, hogy a testületnek nincs hatásköre közalapítványokat vizsgálni. Halász szerint a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának homlokzatára „nyugodtan ki lehetne írni, hogy Error Háza”. Pettkó András az MDF véleményét tolmácsolva a leghatározottabban elítélte a múzeumot fenntartó közalapítvány kuratóriumának kibővítésére és a kiállítás szerkezetének megváltoztatására irányuló törekvést.
Schmidt Mária főigazgató azt hangsúlyozta: még Aczél György idejében sem volt divat az, mint manapság, hogy egy múzeum szakmai koncepcióját teljes mértékben a kormány határozza meg. Hozzátette, a minisztérium semmilyen megkeresésükre nem reagál, még egyszer sem konzultált a múzeum vezetésével. Lénárt László, az albizottság MSZP-s tagja lapunknak rendkívül sok elfoglaltságával indokolta távollétét, ugyanakkor megjegyezte: a meghívóban szereplő egyik mondat, amely arról szól, hogy a bizottság Görgey Gábort a múzeum ellen tett döntéseiről hallgatná meg, meglehetősen szokatlan. A Szövetség a Nemzetért polgári kör tegnap a kultuszminiszterhez címzett nyílt levelében tudatta: megdöbbenéssel értesültek azon pártpolitikai szándékról, hogy a Terror Házát működtető közalapítvány kuratóriumának létszámát az eddigi öt főről tizenegy főre kívánják felemelni. – Ezzel valamennyi alapítót és fenntartót ellehetetlenítenék – írták.
Gulyás Gergely: Az Európai Néppárt európai baloldallal és liberálisokkal megkötött paktuma kockázatos egész Európára és Magyarországra nézve is