Napi sajtószemle

2003. 01. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Die Welt
Norbert Blüm, a Német Szövetségi Köztársaság volt munkaügyi minisztere azt követeli, hogy Schröder kancellár adjon tájékoztatást „Putyin barátjával” fenntartott viszonyáról. A konzervatív lapnak nyilatkozó volt miniszter elmondta: a csecsen háború áldozatairól akart információt gyűjteni, de Moszkvában rosszabbul bántak vele, mintha Észak-Koreában lett volna. A koreai diktatúrában legalább elfogadják az érvényes vízumot, és lehetővé teszik, hogy a helyiekkel beszélgethessen. Ezzel szemben a moszkvai repülőtéren őt, Rupert Neudecket, a Cap-Anamur emberbaráti szervezet alapítóját és Günter Wallraffot feltartóztatták, és nem engedték őket belépni az országba, noha hivatalosan jelentették be útjukat.
*
Washington megindította első támadását Irak ellen. Több ezer iraki rejtett feladótól kapott e-mailt, amelyben arra szólítják fel, hogy ne tanúsítson ellenállást, és álljon át a másik oldalra. Ezalatt az Egyesült Államokban a média propagandagépezetként viselkedik, a legfőbb propagandamester, Bush amerikai elnök intésére. A Bush-kormány egyébként mindeddig semmilyen bizonyítékkal nem támasztotta alá azt a naponta elhangzó vádat, hogy az al-Kaida terrorszervezet és az iraki kormány között kapcsolat állna fenn. A sajtó naponta, bőséges terjedelemben számol be a háborús előkészületekről: repülőgép-anyahajókat mutat és búcsúzó katonákat, de a tízezres békemenetek alig-alig bukkannak fel a képernyőn. A háború kevésbé prominens ellenzőit, mint Sean Pennt és Susan Sarandont, egyszerűen árulónak és idiótának ábrázolják.
*
Peter Gauweiler, a bajor Keresztényszociális Unió parlamenti képviselője követeli, hogy pártja lépjen fel az iraki háborúval szemben. Véleménye az, hogy a CSU-nak a vörös-zöld kormányt arra kell rávennie, hogy nemmel szavazzon az ENSZ Biztonsági Tanácsában az iraki háborúra. Carl-Dieter Spranger, a fejlesztési segélyek volt minisztere és a CSU volt parlamenti tagja Gauweilerrel ért egyet, és kijelentette: a pártnak döntenie kell, hogy „kinek van igaza: Bushnak vagy a pápának”.
*
Összehasonlítva azzal, ami most történik Afrikában, a gyarmati korszak tűnik kevésbé rossznak. A perverz gazdasági globalizmus keretében a nemzetközi konszernek gátlástalanul birkóznak az olaj, a gyémánt és egyéb ásványi kincsek birtoklásáért, nyomukban polgárháborút, hullahegyeket és iszonyatos káoszt hagyva.

The Observer
A baloldali Guardian vasárnapi kiadásában megjelent cikk igen alapos tényanyaggal érvel azzal kapcsolatban, hogy a Nyugat a legjobban tenné, ha felhagyna az „al-Kaida” címke félrevezető használatával. A címke nem magyaráz meg semmit. Igen sok terrorista csoport működik az iszlám világban, amelyek sokszor egymással sem értenek egyet, a Nyugat mégis a kollektív „al-Kaida” bélyeggel látja el mindegyiküket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.