Pró és kontra: Keller és a hungarizmus

A Fidesz elnöksége a demokratikus jogállam elleni példátlanul durva cselekedetnek tartja, hogy Keller László pénzt adott egy bírósági perben mellette tanúskodó hungarista személynek. Keller László tegnap már reagált ugyan lapunknak, de továbbra sem tudjuk, hogyan lépett kapcsolatba a hungaristákkal, s miért adott „útiköltséget” tanújának, amikor az egy buszjeggyel kiutazhatott volna a budaörsi bíróságra.

2003. 01. 10. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnapi írásunk nyomán a legnagyobb ellenzéki párt elnöksége úgy véli: a közpénzügyi államtitkár ezzel olyan ösvényre tévedt, amelynek alapján okkal kérdőjelezhető meg: valóban mérce-e számára a törvények tisztelete. A közlemény szerint Keller László eljárásával, törvénytelen eszközökkel kísérelte meg befolyásolni és megtéveszteni a bíróságot. A Fidesz elnöksége magyarázatot vár Keller Lászlótól arra a kérdésre is, hogyan került kapcsolatba magukat hungaristáknak valló személyekkel, és hogy miért támogatta pénzzel a nemzetiszocialista mozgalom tanúként beidézett tagját. Felmerül az a kérdés is, hogy ezek után Keller felügyelheti-e a közpénzek törvényes elköltését – vélekedik a Fidesz vezetése.
Ismert, a közpénzügyi államtitkár ötezer forint „utazási költséget” adott egy magát hungaristának valló, a fővárosból Budaörsre tanúként beidézett személynek, akinek segítségével Keller azt szerette volna bizonyítani – mindhiába –, hogy Demeter Ervin volt titkosszolgálatokat felügyelő miniszter édesapja, Hajdú Demeter Dénes író tagja a Hungarista Mozgalomnak. Budaörsre egyébként a BKV Rt. is közlekedtet járatot, amely 106 forintért igénybe vehető. Hajdú Demeter Dénes első fokon pert nyert Kellerrel szemben, s 200 ezer forint nem vagyoni kártérítést ítélt meg neki a Budaörsi Bíróság. Fia, Demeter Ervin már a jogerős ítéleten is túl van, neki 700 ezer forintot kell fizetnie Kellernek.
A szocialista államtitkár tegnap írásban reagált a Magyar Nemzetnek. Keller nem cáfolja közleményében a bírósági jegyzőkönyvek által is bizonyított ötezer forintos felajánlását a hungaristának, ám azt tagadja, hogy úgymond „pénzelte” volna a tanút. Kifejti ugyanakkor, hogy Hajdú Demeter Dénes Zöldhegyi Ernő álnéven publikált, amelyet a bíróságon letagadott egy ideig. Azt is állítja, hogy a miniszter édesapja magukat hungaristáknak tartó emberekkel, – például Ekrem Kemál Györggyel – együtt vett részt rendezvényeken. Mindezekre reagálva Hajdú Demeter Dénes kérdésünkre elmondta: valóban részt vett egyszer egy olyan, a Pofosz által szervezett találkozón, amelyen részt vett Ekrem Kemál György is. – Ettől még nem vagyok hungarista – jegyezte meg. Hozzátette: Zöldhegyi Ernő álnéven a Demokratában írt vállalható tartalmú cikkeket. Az író továbbra is fenntartja, hogy amenynyiben jogerőssé válik az ítélet, úgy több tanú ellen kezdeményez eljárást hamis tanúvallomás miatt.
*
Futó Barnabás ügyvéd szerint az közismert, hogy a tanúk útiköltségét a bíróság megtéríti. Úgy véli: ha valaki szokatlannak, gyanúsnak tartja az MSZP-s politikus eljárását, s ezért feljelentést tesz az ügyészségen, úgy a vádhatóságnak mérlegelnie kell, hogy indít-e nyomozást.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.