Újra feszült a légkör az időszakos „nyugalom” után a Városházán, ugyanis az MSZP és az SZDSZ másként értelmezi a számokat. Demszky Gábor szerint a költségigényesebb feladatellátások miatt nem javult a főváros pénzügyi helyzete az Orbán-kormány úgynevezett büntetőpolitikájához képest. Az MSZP-s fővárosi politikusok viszont úgy gondolják, hogy a főpolgármester rossz gazdasági és politikai következtetéseket vont le. Információink szerint a 4-es metró kérdésében is eltérnek az álláspontok a két párt között, de főképp a főváros és a kormány pénzügyi vezetése között. Előbbi ugyanis azt szeretné, ha a beruházás döntő részét az állam finanszírozná, a kormány viszont egyelőre csak garanciavállalásra tett ígéretet. Erről és a városi tömegközlekedés helyzetének reformjáról márciusban tárgyalhatnak a „szembenálló felek”.
Atkári János (SZDSZ) pénzügyekért felelős főpolgármester-helyettes szerint a kötelező intézményi finanszírozási feladatok, fejlesztések hatalmas terhet rónak az önkormányzatokra. Kifejtette: nominálértékben több pénzhez jut idén a főváros az államtól, ám a bevételek tekintetében romlik a város helyzete. Ezért csak a béremelések és a 80–90 milliárd forintot kitevő intézményellátási kötelezettség pontos meghatározása után lehet megmondani, hogy egyáltalán tud-e pénzt biztosítani a főváros működési célra a BKV-nak – tette hozzá. Atkári János úgy véli, hogy a vállalatnak hitelt kell felvennie erre a célra. A kormány csak az eladósodás, a csődhelyzet okozatait szüntette meg „egyszeri, nagyvonalú gesztusával”, a BKV 38 milliárdos adósságának átvállalásával, de az okokat nem.
Vajda Pál szerint nem vonulhat ki a főváros a BKV finanszírozásából. A városüzemeltetésért felelős MSZP-s főpolgármester-helyettes úgy véli: számításaik szerint a vállalatnak 11 milliárd forintos működési támogatásra és 8 milliárdos fejlesztési hitelre van szüksége. Ez utóbbi fedezné az amortizációs költségeket – mondta. Az adósság átvállalásával mintegy 8 milliárd forint is felszabadult a BKV-nál. Összességében így sem oldódna meg minden finanszírozási probléma, de legalább a normális működés biztosítható lenne. Cáfolta Atkári János véleményét, mivel szerinte a főváros pozíciója jobb a tavalyi évhez képest. Nőnek a fővárosi bevételek, több mint 30 százalékkal emelkednek az állami kapcsolatokból származó bevételek is.
Zsinka László, a MIÉP frakcióvezetője szerint most látszik, hogy a kormány száznapos programja mekkora károkat okozott, hiszen az a béremelések végrehajtásához nem rendelték hozzá a szükséges forrásokat.
Kubatov Gábor is elbúcsúztatta a mandátumát elvesztő Fekete-Győr Andrást