Nem tudta megmondani kérdésünkre Görgey Gábor kulturális miniszter, hogy milyen státust szánnak a jövőben a Terror Házának, a fenntartó közalapítvány alapító okiratának tervezett módosítása után. Elképzelhető ugyanakkor, hogy – amint korábban már jeleztük – a tárca kivonja a múzeumot a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány „fennhatósága” alól, s a legtöbb múzeumhoz hasonlóan a minisztérium irányítása alatt működő intézménnyé alakítják. Ezt nem cáfolta, de nem is erősítette meg a kulturális tárca vezetője tegnapi sajtótájékoztatóján. Ebben az esetben egyébként a minisztérium közvetlen befolyást szerezne a múzeum személyi kérdéseinek meghatározása és a szakmai döntések esetében is.
Görgey Gábor elmondta viszont, hogy a jövőben el kíván látogatni a Terror Házába, megtekinti a kiállítást, amit eddig a múzeum vezetése is hiányolt. Másik kérdésünkre a miniszter úgy fogalmazott: nem igaz, hogy nem találtak hat szakembert a múzeumot fenntartó alapítvány 11 főre kibővített kuratóriumába, bár valóban többen nem fogadták el a felkérést. Ez utóbbi oka, hogy a tudósok nem akartak egy tisztázatlan jogi helyzetű testületben helyet foglalni – tette hozzá a kulturális tárca vezetője.
A Fidesz országos elnöksége ismét megemlékezést kezdeményez a kommunista diktatúrák áldozataira, február 23-ra a Terror Háza Múzeum elé. Emlékeztetnek: tavaly a múzeum ünnepélyes megnyitásakor polgárok tízezrei hajtottak fejet a kommunista diktatúrák áldozatai előtt. Közleményükben hangsúlyozták: a kormányváltás után a Medgyessy–Kuncze-kabinet durva politikai támadást indított a múzeum ellen. .
Gulyás Gergely: Az Európai Néppárt európai baloldallal és liberálisokkal megkötött paktuma kockázatos egész Európára és Magyarországra nézve is