A hírszerzés lehet a Siemens titka

A Siemens fővárosi közlekedési és informatikai ágazatokban jelentős gazdasági befolyást szerző magyarországi vállalatának biztonsági vezetője, Forró György, aki üzleti hírszerzést oktatott, érdekelt a Posys Kft.-ben, amely megfigyeléseket végzett az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnál.

2003. 04. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gazdasági és üzleti hírszerzést tanított a Budapesti Műszaki Egyetemen Forró György, a Siemens biztonsági vezetője Jasenszky Nándorral, a Malév biztonsági főnökével. Az intézmény oktatója volt ekkor Huszty András, a Magyar Fejlesztési Bank volt vezetője is, aki nemrég mondott le a Malév elnöki posztjáról. Szakértők szerint elgondolkodtató, hogy a Siemens biztonsági vezetője nemcsak üzleti hírszerzést oktatott, de egyidejűleg egy magát „üzleti hírszerző” cégként reklámozó vállalkozás, a Posys Kft. társtulajdonosa is. Forró mellett a cégben tulajdonosként bukkan fel Harmados György, aki szintén üzleti hírszerzést tanított a műszaki egyetemen. Emlékezetes: az OEP körül kirobbanó megfigyelési botrányban éppen a Posys Kft. játszott főszerepet. A Malév alkalmazásában álló Jasenszky Nándor egyébként a Posys-Penna Oktatási Kft. tagja.
*
Ismert, a nagykörúti villamostenderhez hasonlóan a Malév munka-, tűz- és környezetvédelemmel kapcsolatos kötelezettségeinek ellátására kiírt tendert is a legdrágább ajánlatot tevő cég nyerte.
A közbeszerzési pályázatot kiíró vállalkozásbiztonsági igazgatóság, az értékelőbizottság, valamint a nyertes cég vezetői között számos személyi összefonódás állapítható meg. Arról is beszámoltunk, hogy a Siemens az utóbbi időben több pályázatot nyert meg a BKV-tól és a fővárosi önkormányzattól. Legutóbb villamosjárművek gyártására kapott megbízást, 37 milliárd forintos értékben. A BKV pályázatára jelentkező három cég közül a versenytársainál kétmilliárd forinttal drágább ajánlatot tevő Siemens végzett az élen. A fővárosi önkormányzat 290 millió forintot biztosított a Budapest.hu portálrendszerének kiépítésére is a német vállalatnak. 1999-ben került a Siemens tulajdonába a BKV-tól a Trafficom Kft., amellyel közel 1000 km hosszúságú réz-, 170 km optikai kábel és adatátviteli hálózati rendszer társult. A korábban bérbe vett forgalomtechnikai alépítmény-hálózat révén a Siemens Budapest második gerinchálózati szolgáltatójává vált. A német cég szerezte meg a BKV kötött pályás közlekedési hálózatára vonatkozó kizárólagos vonalfejlesztési és használati jogot is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.