Várhatóan az amerikai kormányzatnak, köztük a pénzügyi tárca vezetőjének okoz majd fejfájást, hogy a hét végi G7-tanácskozáson be tudja bizonyítani és meg tudja győzni a vezető gazdasággal rendelkező országok pénzügyminisztereit arról, hogy Washingtonban minden rendben van. A szakértők arra számítanak, ahhoz, hogy a megjelentek elfogadják az USA „OK” kijelentését, John Snow-nak, meg kell magyaráznia, hogy akkor miért olyan rémesek azok a makrogazdasági adatok, amiket az elmúlt negyedévben publikáltak.
Az amerikai álláspontot a hétvégi tanácskozás előtt már az IMF is megkérdőjelezi. A valutaalap a világgazdaságra adott idei prognózisát lefelé módosította, azaz ezúttal a korábbi 3,7 százalékos növekedés helyett csupán 3,2 százalékot várnak az IMF elemzői. A növekedés még így is jóval magasabb, mint amit független szakértők várnak.
Az EU-tagjelölt országokban tavaly, Lengyelország kivételével, 2–6 százalékos gazdasági növekedést sikerült elérni – írta az MTI. A növekedés gyorsulhat az idén, mert a lakossági fogyasztás továbbra is erős, és még az export is javulhat valamicskét – írták a Nemzetközi Valutaalap (IMF) elemzői a Washingtonban megjelent legújabb Világgazdasági Kilátásokban.

Ukrán befolyás alatt állhat a Tisza Párt − itt vannak a bizonyítékok