A tárca indoklása szerint a váratlan csökkenést a repülőgépek exportjának nyolcszázalékos bővülése, valamint a számítógépimport mérséklődése okozta. A New York-i tőzsdeindexek a nyitáskor kismértékben meghaladták előző napi értéküket, de egy órával később már mind a Dow Jones, mind a Nasdaq Composite néhány tized százalékos veszteséget mutatott. Hasonlóképpen a negatív tartományban mozogtak tegnap az európai mutatók is: délutánra a párizsi CAC majdnem három százalékkal, a londoni FTSE 1,1 százalékkal, a frankfurti DAX 0,9 százalékkal állt a szerdai zárószintje alatt.
Nem tudott elszakadni az irányadó tőzsdéken kialakult trendtől a pesti börze sem. A BUX a nyitás után, valamint a zárás előtt rövid időre felpattant ugyan, de a nap nagyobb részében alulmúlta előző napi értékét. A vezető részvények közül a Richter tudott drágulni. A gyógyszeripari részvény a zárásig 2,3 százalékkal erősödött. A Matáv és az OTP kurzusa 1,4-1,6 százalékkal, a Mol 0,2 százalékkal csökkent. Meglepő megállapításokat tett a Matávval kapcsolatban a Merrill Lynch. A Portfólió on-line magazin által ismertetett elemzés szerint középtávon elképzelhető, hogy a társaság fő tulajdonosa, a Deutsche Telekom kivezeti a tőzsdéről a magyar társaságot. Addig azonban a Matáv jó befektetésnek ígérkezik az elemzés szerint: a következő négy évben a jelenlegi tőzsdei árának a felét osztalék formájában kifizeti a tulajdonosainak. A Merrill 1050 forintos célárfolyam mellett vételre ajánlja a Matáv részvényeit.
Kismértékben erősödött tegnap a forint. A bankközi piacon a kereskedés végén közelített az árfolyam a lebegtetési sáv erős oldalához, s 11,55 százalékon állapodott meg.

Szellemváros lett az egykori sármelléki laktanya – fotó