Ellentétes a Fidesz szerint az indítvány a betegek és az egészségügyi dolgozók érdekeivel, és elherdálná az utolsó nemzeti kézben lévő magyar vagyont – jelentette ki Selmeczi Gabriella frakcióvezető-helyettes. A betegek védelme helyett a vagyon- és profitszerzést segíti. Úgy véli, hogy a szocialisták kórháztörvénye az állami korrupció melegágya lenne.
Az MDF nyitott a négypárti egyeztetésre, mert pártja nem ért egyet a törvényjavaslat jelenlegi formájával – közölte Csáky András. Elmondta: a javaslat lehetővé teszi, hogy profitorientált vállalkozások is megszerezzék a kórházak működtetési vagy tulajdonjogát. Szerintük a privatizációból ki kell zárni a gyógyszergyártókat, az orvosi műszergyártókat és -forgalmazókat, mert ezen cégek esetében félő, hogy csak piacot akarnak vásárolni.
Kökény Mihály, az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium politikai államtitkárához nem jutott még el az egyeztetés kérése. Hozzátette: elviekben semmilyen egyeztetéstől nem zárkóznak el. Az SZDSZ várhatóan részt vesz a négypárti egyeztetésen – közölte Mézes Éva országgyűlési képviselő. Pártja apróbb módosításokkal elfogadásra javasolja az indítványt.
***
Újabb beadvány a szociális törvény miatt.
Az Alkotmánybírósághoz fordult a módosított szociális törvény ellen három ellenzéki képviselő. Semjén Zsolt (Fidesz), Salamon László (Fidesz) és Balsai István (MDF) tájékoztatása szerint beadványuk csatlakozik a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia márciusi indítványához, de míg az a vallásszabadság érvényesülése érdekében emelt szót, addig az övék nemzetközi jogi vonatkozásban, a vatikáni szerződés megsértése miatt íródott. (MTI)

Nagykanizsa híres a vicces kocsmanevekről, hallott már a Tanácsházáról?