Arra a kérdésünkre, hogy mely számlaszámokra nem ajánlatos pénzt utalni manapság, a nemzetbiztonsági államtitkár úgy fogalmazott: a nemzetközi biztonsági együttműködés alapján létezik egy olyan lista, amely azon szervezetek nevét és számlaszámát tartalmazza, amelyeknek köze van a terrorizmushoz. Ez a dokumentum egyébként a bankok számára is rendelkezésre áll – tette hozzá. A terroristagyanús csoportok megnevezésére vonatkozó kérésünket azzal hárította el, hogy ezen szervezetek nevei az interneten is fellelhetők.
Konkrét internetes cím helyett azonban csak a Startlap.hu nevű általános gyűjtőoldalt tudta megnevezni, azt tanácsolva, hogy „rá kell keresni a terrorizmus szóra”. A keresés után többek között az al-Kaida, a Hamász, a Hezbollah (iszlám), az IRA (ír), az ETA (baszk), a Japanese Red Army (Japánban a hetvenes években a kommunista pártból kivált csoport), a RAF (német szélsőbaloldali) és a Vörös Brigádok (olasz kommunista) nevére bukkantunk, ám a konkrét számlaszámokat nem sikerült kideríteni.
Tóth András kifejtette: a Magyarországról kiutasítottak főként az iszlám szélsőséges csoportokkal hozhatók összefüggésbe.
Ismert, a szíriai származású pécsi orvost a Nemzetbiztonsági Hivatal kérésére utasították ki hazánkból. Állítólag olyan szervezetnek utalt át pénzt, amely kapcsolatban állt a Hamásszal. Lapinformációk szerint Haddad részt vett korábban egy Izrael-ellenes tüntetésen is. Többen azonban megkérdőjelezik a kitoloncolás jogszerűségét, hiszen Haddad jóformán védekezni sem tudott. Kőszeg Ferenc, a Magyar Helsinki Bizottság elnöke is úgy vélekedett, hogy a magyar gyakorlat nem ad esélyt a védekezésre, s ellenkezik az általános emberi jogi elvekkel.
Magyar Péterék hazudtak a rendezvényük költségeiről