Átutalás előtt tájékozódjunk az interneten

Az utóbbi néhány évben 15-20 olyan külföldi állampolgárt utasítottak ki hazánkból, akik összefüggésbe hozhatók valamelyik terroristagyanús szervezettel, illetve személlyel – nyilatkozta lapunknak Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár. Tóth szerint az interneten lehet felkutatni: mely csoport számlájára kockázatos pénzt utalni.

2003. 05. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Arra a kérdésünkre, hogy mely számlaszámokra nem ajánlatos pénzt utalni manapság, a nemzetbiztonsági államtitkár úgy fogalmazott: a nemzetközi biztonsági együttműködés alapján létezik egy olyan lista, amely azon szervezetek nevét és számlaszámát tartalmazza, amelyeknek köze van a terrorizmushoz. Ez a dokumentum egyébként a bankok számára is rendelkezésre áll – tette hozzá. A terroristagyanús csoportok megnevezésére vonatkozó kérésünket azzal hárította el, hogy ezen szervezetek nevei az interneten is fellelhetők.

Konkrét internetes cím helyett azonban csak a Startlap.hu nevű általános gyűjtőoldalt tudta megnevezni, azt tanácsolva, hogy „rá kell keresni a terrorizmus szóra”. A keresés után többek között az al-Kaida, a Hamász, a Hezbollah (iszlám), az IRA (ír), az ETA (baszk), a Japanese Red Army (Japánban a hetvenes években a kommunista pártból kivált csoport), a RAF (német szélsőbaloldali) és a Vörös Brigádok (olasz kommunista) nevére bukkantunk, ám a konkrét számlaszámokat nem sikerült kideríteni.
Tóth András kifejtette: a Magyarországról kiutasítottak főként az iszlám szélsőséges csoportokkal hozhatók összefüggésbe.
Ismert, a szíriai származású pécsi orvost a Nemzetbiztonsági Hivatal kérésére utasították ki hazánkból. Állítólag olyan szervezetnek utalt át pénzt, amely kapcsolatban állt a Hamásszal. Lapinformációk szerint Haddad részt vett korábban egy Izrael-ellenes tüntetésen is. Többen azonban megkérdőjelezik a kitoloncolás jogszerűségét, hiszen Haddad jóformán védekezni sem tudott. Kőszeg Ferenc, a Magyar Helsinki Bizottság elnöke is úgy vélekedett, hogy a magyar gyakorlat nem ad esélyt a védekezésre, s ellenkezik az általános emberi jogi elvekkel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.