A parlamenthez hasonlóan a budapesti városatyák is elektronikus úton juthatnak hozzá a jövőben az előterjesztésekhez, szakmai információkhoz. Tiba Zsolt főjegyző lapunk kérdésére elmondta: azok a képviselők is megkapják a komputert, akik egyben parlamenti képviselők is, így már rendelkeznek laptoppal. A főváros várhatóan az állami, központosított közbeszerzéshez csatlakozva szerzi be a számítógépeket, mind a 66 képviselő és Demszky Gábor részére. Úgy tudjuk, a beruházás várhatóan 40–50 millió forintos költséggel jár.
A Fővárosi Közgyűlés MSZP– SZDSZ-es többsége az éjszakába nyúló csütörtöki ülésen tízmillió forintos összeget szavazott meg egy magáncég kérésére a Duna pesti hídfőjénél horgonyzó mulatóhajónak, hogy az gyalogosátkelő-jelzést fessen fel a rakpartra, illetve jelzőlámpát telepítsen a helyszínhez közel a biztonságos közlekedés érdekében. Ellenzéki képviselők élesen bírálták a döntést, mondván: iskolák vezetése és szülők fordulnak rendszeresen a Városházához azért, hogy telepítsen jelzőlámpákat az oktatási intézmények közelébe, ám pénzhiányra hivatkozva rendre elutasító választ kapnak. Schiffer János MSZP-s főpolgármester-helyettes arra hivatkozott, hogy a szórakozó- hajón kulturális programok is várják a látogatókat.
A csepeli kórház aktív részlegének megszüntetéséről és a Jahn Ferenc dél-pesti kórházzal történő összevonásáról szóló határozat kapcsán rengeteg kritika hangzott el, többek között a megvalósítás előkészítetlensége miatt a közgyűlés késő esti vitájában. A megszavazott kórházbezárási indítványra az ellenzékiek mellett egy MSZP-s képviselő, Horváth Gyula csepeli alpolgármester mondott nemet. A Jahn Ferenc regionális kórház főigazgatója egyébként az a Gerő Gábor, aki 1994 és 1998 között a fővárosi egészségügyi bizottság MSZP-s elnöke volt.
Továbbiak a 4., vezércikk a 7. oldalon
Akciófilmbe illő jelenetek játszódtak le Budapesten