A visszaesés olyan erős volt, hogy az ellen csupán a Richter tudott „védekezni”. A BUX reggel 9201 pontig erősödött, majd egyre ereszkedett, és a déli harangszót követve a 9000 pontos határ közeléig gyengült. A visszaesés a nap hátralévő részében megállt, de a zárás előtt a BUX 8989 pontig zuhant. A kereskedés végén az index korrigált, így záráskor 9054 ponton fejezte be a kereskedést, ami 205 pontos lassulásnak felelt meg.
Elemzők tőzsdezárás után jelezték, hogy nagyrészt a forint körüli mizéria okozta a BUX gyengülését, a befektetők elkezdték kivonni tőkéiket a magyar piacról; ezt jelezte az az eladói nyomás is, ami 10,423 milliárd forintos forgalmat generált.
A BUX-ra főként a Matáv, a Mol és az OTP beesése, valamint a Pannonplast árának csökkenése hatott. A távközlési részvények 3,3 milliárd forintos forgalom mellett 2,8 százalékkal gyengültek, a banki papírok 3,7 százalékkal, az olajipari cég részvényei 2,5 százalékkal lettek olcsóbbak. Több elemző tette kérdésessé, hogy a Mol kibocsátását a jelenlegi gazdasági állapotokban érdemes-e folytatni. A Pannonplast zuhanásához az vezetett, hogy a Britton Consultinghoz tartozó debreceni Kartonpack Dobozipari Rt. igazgatósága jóváhagyásával 60 millió forint értékben 41 ezer darab Pannonplast Műanyagipari Rt.-részvényt vásárolt. A vásárlással a Kartonpack tulajdoni hányada a Pannonplastban 0,95 százalékos lett, a tranzakció tőzsdei kereskedelmen kívül történt. A közlemény szerint az eladó a budapesti BR Immobilia Kft.
Kanada lehet az Egyesült Államok 51. tagállama?