A különböző sajtóorgánumokban megjelent lengyelországi helyszínnel kapcsolatban Bakos István, az emlékbizottság tagja kifejtette: ez csak akkor történhet meg, ha annyira gyönge a magyar társadalom, hogy egy intézményi vagy magánterületet sem tud biztosítani az emlékműnek. Hozzátette ugyanakkor, hogy jelenleg több magánterület is szóba jöhet a szobor elhelyezésére, ám egyelőre nem nevezi meg azokat, mivel a felajánlókat nem akarja nehéz helyzetbe hozni. Bakos emellett bízik a Fővárosi Közgyűlés pozitív döntésében is. Emlékeztetett arra, Teleki Pál megtagadta a Lengyelországra támadó német csapatok átengedését, s hazánk rengeteg lengyel menekültet fogadott be, ezért a szoborállítás anyagi fedezetének egy jelentős részét ők állták.
Kosáry Domokos, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke, az emlékbizottság tagja megkeresésünkre azt mondta: helyenként nagyon illetlen és értelmetlen vita bontakozott ki Telekiről, akit ő személyesen is ismert. Közölte, egyszer neki is ki kell állni elmondani a véleményét a Telekit fasisztázó és támadó nyilatkozatokról, ám ennek még nincs itt az ideje.
Ismert, az egykori miniszterelnökről liberális közéleti személyiségek kezdtek el lesújtó véleményt hangoztatni, s hozzájuk csatlakozott az MSZP és az SZDSZ is. Ezután Demszky Gábor főpolgármester felfüggesztette az emlékmű engedélyezési eljárását, majd a várostervezési bizottság visszavonta a szoborállításra adott engedélyét.
Akciófilmbe illő jelenetek játszódtak le Budapesten