Vizsgálja a haiti fővárosban vasárnap kirobbant, öt személy életét követelő lövöldözés körülményeit az amerikai tengerészgyalogság. A vasárnapi volt a legsúlyosabb incidens azóta, hogy Jean-Bertrand Aristide elnök távozott az országból. Ugyancsak ez alkalommal használták először fegyverüket az egy héttel ezelőtt érkezett amerikai erők.
A tüntetés során egy spanyol újságíró meghalt, egyes jelentések szerint legalább harmincnégyen sebesültek meg, más források több tucat sérültről tettek említést, akik között négy újságíró volt. Nehézséget okoz a sebesültek ellátásában, hogy kevés az orvos és a gyógyszer.
Mintegy tízezer ellenzéki tüntető vonult végig vasárnap Port-au-Prince utcáin amerikai és francia katonák, valamint a haiti rendőrség védelme alatt a volt elnök bebörtönzését követelve, amikor az elnöki palotánál Jean-Bertrand Aristide bukott elnök feltételezett hívei tüzet nyitottak a tömegből, illetve a háztetőkről.
A hatalomból eltávolított Aristide közben azt állítja, hogy „politikai emberrablás” áldozata lett, és még mindig ő Haiti államfője. A megbuktatott haiti elnök hétfőn tartotta első sajtóértekezletét azóta, hogy az őt befogadó Közép-afrikai Köztársaság fővárosába, Banguiba érkezett. Aristide békés ellenállásra szólította fel honfitársait az „ország megszállása” ellen. Hangoztatta, hogy ő Haiti demokratikusan megválasztott elnöke, és az is marad. Az újságírók előtt hangoztatta: „a demokrácia helyreállításáért száll síkra.” Hétfői sajtóértekezletével Aristide azokat a híreket igyekezett cáfolni, amelyek szerint fogolyként tartanák őt a Közép-afrikai Köztársaságban.
Az afrikai ország vezetőit boszszúsággal tölti el, hogy a volt haiti vezető Banguiba érkezése óta rendszeresen bírálja az Egyesült Államokat, azt állítva, hogy Washington elrabolta őt.

Eladó a vármegye legkisebb háza – különleges ajánlat Vérteskethelyről