Hibás politikát folytat a lap szerint a kormány, így a térség egykori mintaállamában már többször is pénzügyi káosz keletkezett. A Financial Times Deutschland (FTD) úgy tartja, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) is felelős a kialakult helyzetért. A lapnak nyilatkozó Erik Nielsen, a Goldman Sachs szakértője a forint leértékelődésére számít, míg a Commerzbank devizastratégája az „akut valutaválság” veszélyeitől tart a magyarországi helyzet alapján. Az összeállítás készítői állítják: a stabilizálást segíti a régióban kiugróan magas jegybanki alapkamat.
Az FTD-ben a hónap elején, egy hasonló jellegű cikkben Gregor Eder, a Dresdner Bank Kelet-Európa-szakértője úgy nyilatkozott: az EU-hoz csatlakozók közül Magyarországon a legnagyobb a valutaválság valószínűsége.
Dietmar Hornung a Deka-Banktól bukott angyalnak nevezte Magyarországot. A szakemberek egyébként két éve figyelik egyre kritikusabban hazánkat. A folyó mérleg és az államháztartás rekordhiányai miatt Magyarország a válságjelöltek közé került. A Deka-Bank az idei évre azt jósolja, hogy a folyó mérleg hiánya elérheti a a GDP tíz százalékát.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak