Hallottam a tervezett intézkedésről, de remélem, az csak szóbeszéd – mondta lapunknak Czeglédi László, az MTV Közalapítvány MSZP-s elnöke. Leszögezte: küzdeni fognak a csökkentés ellen, mivel ők az elfogadott üzleti tervükben úgy számoltak, hogy a tízmilliárdból nyolc és fél milliárd forint a köztévéé.
Peták István, a testület MDF-es delegáltja közölte: ő eleve nem fogadta el a társaság szerinte feltételezésekre épített üzleti tervét. Nem hivatalos információkra alapozva közölte: úgy tudja, valóban csökkeni fog az eredetileg előirányzott összeg, és tavalyhoz képest (amikor a 7,2 milliárdos céltámogatásból az MTV hatmilliárd, a Duna TV hétszáz-, a rádió ötszázmilliót kapott) a köztévé mindössze a pénz negyven százalékát kaphatja meg. Pinke György, az MTV alelnöke szerint, ha a csökkentés valóra válik, kilátástalan helyzetbe kerülhetnek.
A Pénzügyminisztérium (PM) sajtóosztályának illetékese közölte: a forrás esetleges csökkentése nem a tárca, hanem az Országgyűlés költségvetési bizottságának hatáskörébe tartozik. Szakértők viszont állítják: a testület csak arról az öszszegről tud dönteni, amelyet a PM ténylegesen előirányoz erre a célra, ez viszont tízmilliárdnál jóval kevesebb lesz. Hozzátették: nincs semmiféle kötelezettség arra, hogy a költségvetésben meghatározott pénzt osszák fel.
– E pillanatban hiedelmekkel nem kívánok foglalkozni, csak akkor, ha kézzelfogható jele lesz a megvonásnak – közölte Gellért Kis Gábor, a Magyar Rádió Közalapítvány szocialisták által delegált elnöke. Helyettese, Szadai Károly, a kuratórium fideszes küldöttje szerint viszont nagyon fájdalmas lenne az egyébként is rászoruló közmédiumok számára, ha a tízmilliárd forint – amely a költségvetés egésze szempontjából nem nagy pénz – a megszorítás áldozata lenne. Szijártó István, a rádió gazdasági igazgatója elmondta, hogy bár üzleti tervükbe nem építették be a céltámogatást, nagyon érzékenyen érintené őket, ha nem kapnák meg.
Bíró Sándor, a Duna TV tulajdonosi jogait gyakorló Hungária TV Közalapítvány MSZP által delegált elnöke, az MTI-nek a kuratóriumi ülés után elmondta: költségvetési támogatást tartanak szükségesnek a tengerentúli sugárzáshoz és az elengedhetetlen beruházások megvalósításához. Hozzátette: az Országgyűlés évekkel ezelőtt határozatban ítélt meg a tengerentúli adás elindításához 900 millió forintot, amelyhez mindeddig nem jutottak hozzá. Szavai szerint a 2002-ben elindított tengerentúli sugárzás éves költsége eléri a 460 millió forintot.

Magyar Péter nem vette észre, hogy saját magát ássa el