Szinte alig szűnt meg február 23-án a Solt Pál volt főbíró által vezetett Köztársasági Etikai Tanács (KET), Medgyessy Péter újabb korrupcióellenes testületet alakított – derül ki a Magyar Közlöny legújabb számából. A kilencfős bizottságot a közpénzügyi államtitkár vezeti. A kabinet felkérte az Állami Számvevőszék elnökét és a legfőbb ügyészt, hogy képviselőik útján vegyenek részt a munkában. A testület feladata a korrupcióhoz mint társadalmi jelenséghez tartozó körülmények feltárása, kutatások végzése, az eredmények értékelése, valamint alternatívák nyújtása a hatékonyabb cselekvési program kidolgozására. A bizottság állandó tagjai között szerepel az Igazságügyi Minisztérium, a Belügyminisztérium, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal és az Országos Rendőr-főkapitányság képviselője, valamint az Európai Csalásellenes Hivatal vezetője. A testületet a közpénzügyi államtitkárság finanszírozza.
*
Az utóbbi egy év történéseiből megállapítható, hogy a Medgyessy-kormány nagy aktivitást mutat a korrupcióellenes testületek létrehozásában. Kiss Elemér, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető egykori kancelláriaminiszter korrupciógyanús ügyeinek nyilvánosságra kerülése után Medgyessy Péter miniszterelnök javaslatára létrejött, Solt Pál vezette Köztársasági Etikai Tanács múlt év májusában kezdte meg működését. A közelmúltban feloszlott testület kilenc hónap alatt két jelentősebb döntést hozott, amit a hírek szerint nem vett jó néven a kormány, ugyanis abból ki lehetett olvasni, hogy etikátlan Magyar Bálint oktatási miniszter kedvezményes hitelből történő lakásvásárlása.
Ugyanakkor gyakorlatilag semmit sem tudni annak a korrupcióellenes bizottságnak a munkájáról, amely szintén múlt év májusában alakult. A testület tagjai Gombár Csaba szociológus, a Pénzügykutató Rt. munkatársa, Kacziba Antal nyugalmazott rendőr vezérőrnagy, a Belügyminisztérium 1996–1998 közötti rendvédelmi helyettes államtitkára, Kerezsi Klára kriminológus és Sárközy Tamás jogászprofesszor.

25 éve veszett nyoma, de még mindig keresik ezt a magyar férfit