Összesen 102 módosító indítvány érkezett a büdzsé tervezetéhez, ezek közül három koalíciós került be végül a költségvetésbe. Így például 160 milliót kap a fővárostól a BRFK, 50 milliót tettek félre az iskolások tankönyveire, 30 milliót adnak a tűzoltóságnak, illetve 41 milliót költenek el a zöld területekre. Idén tízmillió forinttal kevesebbet költ szakértőkre a pénzügyi bizottság, illetve a hajléktalanok téli ellátásából tavalyról megmaradt pénzkeretet átadják a nemrégiben létrehozott Budapesti Hajléktalanokért Közalapítványnak. Az ellenzéki indítványok mindegyikét elutasította a közgyűlés. Így nem kap pluszpénzt a dél-pesti Jahn Ferenc Kórház a patológia felújítására, de nem támogatja a főváros a csepeli mentőállomás felújítását sem.
A módosító indítványok egy részét a közgyűlés ülésének szünetében tárgyalta meg a pénzügyi bizottság. Szolnoki Andrea (SZDSZ), az ülést vezető főpolgármester-helyettes a szavazást még azelőtt el akarta rendelni, hogy a bizottság által megtárgyalt indítványokat kiosztották volna a képviselők között, ám végül Kupper András (Fidesz) és Lakos Imre (SZDSZ) egybehangzó javaslatát elfogadva megvárta, míg sokszorosítják az előterjesztéseket.
A Fidesz–MKDSZ-frakció ismét beterjesztette azon javaslatát, hogy a közgyűlés felterjesztési jogával élve kezdeményezze az áfatörvény önkormányzatokra hátrányos paszszusának megváltoztatását. A javaslat napirendre sem került, mert az MSZP–SZDSZ-többség ezt leszavazta annak ellenére, hogy Demszky Gábor főpolgármester és helyettesei közül négyen is a napirendre vétel mellett voksoltak.
Magyar Péterék hazudtak a rendezvényük költségeiről