The Guardian
Az európai vezetők keresik a választ arra, hogy a kontinens legnagyobb demokratikus aktusakor miért viselkedtek ellenségesen a szavazók milliói. A holland külügyminiszter az alacsony szavazási részvételt katasztrófának nevezte. A miniszterek és elemzők egyetértettek abban, hogy még nehezebb lesz dűlőre jutni
az európai alkotmány ügyében az e heti brüsszeli csúcson.
Wilfried Martens volt belga külügyminiszter és az Európai Néppárt elnöke szerint az újonnan csatlakozott országoknak Európa túlságosan bonyolult. Hozzáfűzte: reméli, az új alkotmány világosabbá és átláthatóbbá teszi az EU technokrata és bürokrata rendszerét.
Herald Tribune
A globális amerikai lap szerint
az alacsony részvétel az európai választásokon csökkentette az európai alkotmány elfogadásának esélyét, és kétségessé tette az unió további keleti bővítését. Az a tény pedig, hogy Európa-ellenes pártok megerősödtek Európában, már nem teszi elképzelhetetlenné: a jövőben egy ország kiváljon az unióból. A brit választók 17 százaléka szavazott az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártra, amely sürgeti Nagy-Britannia azonnali kiválását az unióból. A párt egyik képviselőjelöltje kijelentette, hogy pártja keményen dolgozik majd az Európai Parlamentben a parlament munkájának tönkretételéért. „Be akarjuk mutatni a korrupciót, és azt, hogy vendéglőkben ülve pocsékolják a pénzt.” Euroszkeptikus pártok Hollandiában, Dániában, Svédországban és Csehországban szintén szereztek képviseletet az Európai Parlamentben.
Independent
A független brit lap ezzel szemben arról tudósít, hogy Európa vezetői közel állnak az uniós alkotmányról való megegyezéshez, legalábbis a brit és az ír külügyminiszter kijelentései szerint.
Neue Zürcher Zeitung
A vezető svájci lap kiemeli, hogy
az európai választások a kormányzó pártok népszerűségi tesztjévé „degenerálódtak”.
Die Presse
Azok, akik nem szavaztak, semmivel nem mutattak kevesebb demokratikus tudatosságot azoknál, akik szavaztak, írja
a vezető osztrák lap, amely szerint az alacsony részvételi arány világos: az unió polgárai nem hajlandók meghosszabbítani azt az állegitimitást, amelyben az Európai Parlament működik. A lap kiemeli: Európa vezetőié a felelősség, amiért nem ruházták fel megfelelő jogokkal az Európai Parlamentet.
liberation.fr
A francia liberális lapnak nyilatkozó George Mink Közép-Európa-szakértő szerint a csatlakozás után az újonnan csatlakozott országok lakossága nem látott tétet az uniós parlamenti szavazásban.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban