A nemrég felépült Megyeri úti létesítmény építési költségének egy jelentős részét a Papp László Budapest Sportarénát – régi nevén Budapest Sportcsarnok – építő francia cég adta, hiszen a sportarénában az eredeti állapottal ellentétben nem hoztak létre jégpályát. A Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium, egyelőre csak egy évre, az újpesti sportklub üzemeltetésébe kívánja adni a Megyeri úti pályát, így az UTE-re hárulna a létesítmény fenntartási költsége is. A budapesti hokisport válsághelyzetét azonban fokozza, hogy a Kisstadionnál található gyakorlópályát a műkorcsolyázók kizárólagosan szeretnék használni, így a korongosoknak a Megyeri útin kívül a magántulajdonban lévő, szintén újpesti Astra-csarnok maradna. Ez utóbbi fenntartója viszont információink szerint anyagi gondokkal küzd, ezért időszakos bezárása sem kizárt, a magas bérleti díjat pedig hosszú távon nem tudnák az egyesületek finanszírozni.
Fazekas László, a Ferencváros jégkorong-szakosztályának vezetője szerint az előállt helyzetnek egyetlenegy nyertese lehet, az pedig az Újpest. A másik három hokicsapat, a Fradi, a MAC és a Budapest Stars ellehetetlenülhet. A Magyar Jégkorong-szövetség ugyanis nem vállalta a Megyeri úti pálya fenntartását, s így, hogy az UTE lett az üzemeltetője, kérdésessé válik, kapnak-e elegendő időt más klubok az edzésekre, s ki tudják-e majd fizetni a fenntartó által kivetett bérleti díjat. Hiába írtak levelet az ifjúsági tárca alá tartozó Sportfolió Kht.-nak, azt kérve, hogy egy független cég üzemeltesse a pályát, még válaszra sem méltatták őket. Mint fogalmazott, teljes kiszolgáltatottság alakulhat ki. Hardi Róbert, a Fővárosi Közgyűlés ifjúsági és sportbizottságának SZDSZ-es elnöke lapunknak kifejtette: több profi és amatőr hokicsapat is megkereste őt, segítséget kérve a testülettől a válságos helyzet miatt. Az Astra-csarnok nagyon drága, a Kisstadion melletti pálya a műkorcsolyázóké lehet, a Megyeri úti pálya használata pedig a legtöbb klubnak elérhetetlenné válhat. Több kerületi önkormányzat is támogatná azon felvetését, hogy a fővárosi önkormányzat vezérletével fogjanak össze, s vállalják a Megyeri úti létesítmény üzemeltetését. Terveik szerint azonos elbírálás illetné mindegyik csapatot, az edzések idejét igazságosan osztanák el a klubok és iskolák között. Hardi Róbert kifejtette: reméli, minél több önkormányzat csatlakozik hozzájuk a jégkorong-utánpótlás jövője érdekében, s így közösen tudnak fellépni a sportminisztériumnál, amelyet a döntésük újragondolására kérnének.
Információink szerint azonban a város vezetése egyelőre nem karolta fel a kezdeményezést, a legkorábban nyár végén, kora ősszel kerülhet napirendre a kérdés a városházán. A Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztériumnál arról tájékoztatták lapunkat, hogy hivatalosan még nem keresték meg őket, az Újpesttel várhatóan egy évre szóló szerződést kötnek a létesítmény üzemeltetésére. A későbbiekben, mint minden más versenysportág esetében, várják a magántőkét is a jégpálya fenntartásához, ám a létesítmény tulajdonjogát állami kézben tartanák.
Jégkorongos berkekben már tudni vélik a magánberuházók körét is, az UTE-val kötendő üzemeltetési szerződés az első lépcsőfoka lenne ugyanis annak, hogy a magas üzemeltetési költségekre hivatkozva profitorientálttá tegyék, s ezáltal aláírják a fővárosi jégkorong-utánpótlás „halálos ítéletét”.
Érdekes osztogatás. A fővárosi önkormányzat által létrehozott Iharos Sándor Közalapítványnál felettébb furcsa módon osztogatják a pénzeket. Az önkormányzat honlapján található adatok szerint az alapítvány által meghirdetett pályázatok során 12 kézilabda- és 7 kosárlabdaklub között 10-10 millió forintot osztottak szét az utánpótlás-nevelés támogatására. A legkedvezőbb helyzetben látszólag a jégkorongozók voltak, hiszen nekik 15 milliós volt a keretük, ám a négy pályázó együttes közül az FTC, az Újpest és a MAC egy fillért sem kapott, a teljes összeget a Budapesti Sztárok SE-nek ítélték. Az elbírálás furcsasága, hogy a Fővárosi Közgyűlés ifjúsági és sportbizottságának SZDSZ-es elnöke az a Hardi Róbert, akinek három gyermeke a Budapest Starsban jégkorongozik. Az Iharos alapítvány elnöke, Kolláth György szabadságát töltve csupán röviden kívánt magyarázatot adni a sajátos pénzelosztásra: „Mi a bizottság megfogalmazása szerinti elvek alapján jártunk el.” (S. N. Zs.)