Menekül az ENSZ Gázából

Biztonsági okokból kivonja személyzete nagy részét az ENSZ palesztinokat segélyező szervezete, az UNRWA a Gázai övezetből, miután Izrael meghosszabbította az egy hónapja tartó behatolásokat az övezet északi részében – közölte tegnap egy szóvivő. Az UNRWA tudatta, csupán kilenc segélymunkás marad a térségben.

2004. 08. 05. 16:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Peter Hansen, a segélyszervezet vezetője kijelentette, a most áthelyezett munkások ezentúl Jeruzsálemből végzik munkájukat, mivel a tisztviselőknek többször problémájuk adódott az Gázai övezet északi határán levő erezi átkelőn való átjutással. Ugyanakkor közölte, hogy a rászorulók továbbra is megkapják az ENSZ támogatását. Köszönetet mondott annak a 8300 palesztinnak, akik az UNRWA munkáját segítik a Gázai övezetben „óriási nyomás és sokszor hatalmas veszélyek közepette”.
A keskeny földsávból Izrael egyébként a közeljövőben ki kívánja vonni katonaságát és felszámolná a zsidótelepeket, ugyanakkor a terv ellen hevesen tiltakoznak a helyi telepesek. Gióra Ejland, a kiürítés felelőse tegnap bejelentette, a teljes kiürítés 2005 végén kezdődik meg. Ugyanakkor tegnap találkozott egymással William Burns, az Egyesült Államok közel-keleti megbízottja és Dan Ajalon, Izrael washingtoni nagykövete, hogy elsimítsák a Maale Adumin zsidótelep bővítéséből fakadó nézeteltéréseket. Izrael a hét elején hatszáz új lakás építésére adott engedélyt a ciszjordániai telepen, erre azonban az útiterv utasításai alapján nem lett volna joga. A találkozó után az amerikai fél kifejtette, nem tűrik a béketerv rendelkezéseitől való eltérést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.