Sokak szerint korszakváltás következhet be a csomagolástechnika, az anyagmozgatás területén a papír raklapok megjelenésével. A fa raklapokat sokan illették kritikával, mert annak porózus szerkezete könnyen magába szívja a nedvességet, s kiváló táptalajt biztosít a gombáknak, baktériumoknak. Az elmúlt években a piaci igények kielégítése érdekében sokan kísérleteztek baktérium és csíramentes raklapok előállításával. Az egyik végső megoldást a papírkartonból készült raklap jelentheti. Ez a Távol-Keleten már sok helyen ismert és alkalmazott csomagolási kellék. A papír raklap előnyei között említhető, hogy könnyebb a fa raklapnál, így a szállítás, főleg a légi fuvarozás esetében olcsóbb. Esztétikusabb is, s ezáltal az áruházak, szupermarketek gondolái között nem rontják az összképet. A csomagolóanyagok „testre” szabhatók, számtalan formájuk alakítható ki, gyártható le, s a méreteik is többfélék lehetnek.
Egy papír raklap kialakítástól függően 1,5–7 kg súlyú, szemben a fa raklap 20–40 kilogrammjával, így mozgatása egyszerűbb, gyorsabb és biztonságosabb. Ezáltal akár még a női alkalmazottak is könnyedén, targonca nélkül arrébb rakhatják azokat. Nem elhanyagolható szempont, hogy miközben a fa csomagolási termékekkel kapcsolatban egyre növekvő egészségügyi és környezetvédelmi előírásoknak kell megfelelni, addig a papírból készülteknél gombásodási betegségek nem fordulhatnak elő, ezért nincs szükség hő- és vegykezelési eljárásokra.
A papír raklapok megfelelnek a nemzetközi zöldcsomagolás technológiai követelményeinek, s szinte teljes egészében újrahasznosíthatók. E termék iránt egyre nő a kereslet Európában, miközben vannak, akik továbbra is a hagyományos fa raklapokat részesítik előnyben.

Kémbotrány: a szakértő szerint az akciót az ukrán titkosszolgálat politikai megrendelésre hajtotta végre