Eróziós hatások érvényesültek tegnap a nemzetközi tőkepiacokon. A tokiói börze ünnep miatt nem nyitott ki, a hongkongi Hang Seng 0,06, a Shanghai Composite 3,14 százalékot erősödött. Az európai tőzsdéken nem sikerült emelkedő irányt kicsikarni a tőzsdemutatókból, Londonban a Marconi- és a Cairn Energy-papírok húzták vissza az FTSE 100 indexet. Frankfurtban a DAX –1,17 százalékkal gyengült, a német indikátorra negatív hatást gyakorolt Porsche- és a Lufthansa-részvények gyengülése. A német sportautókat gyártó cég közölte, hogy arra számítanak, eladásaik idén tovább növekednek; a társaság „meglehetősen optimista” az eredmény és a bevétel tekintetében – közölte a cég pénzügyi vezérigazgatója, Holger Haerter. Minden előirányzatát túlteljesítve a most júliussal zárult pénzügyi évében a Porsche egymilliárd eurót meghaladó adó előtti eredményt ért el. Az eredmények javulását szinte kizárólag a Cayenne nevű sportos terepjárójának köszönheti, mivel sportautóinak forgalmazása nem lendült fel.
A gépiparban uralkodó pesszimista hangulattal ellentétes híreket közölt a BMW autógyártó társaság. A bajor cég tegnap megerősítette, rekordszintre várja az idei eredmény- és bevételi céljait, miután eladásai növekedtek az év első kilenc hónapjában. A BMW eladásai 9 százalékkal, 740 ezerre nőnek a hónap végéig. Az értékesítést az új
1-es és az X3-as modellektől várják.
Változatlanul lefelé mozogtak az amerikai börzemutatók árfolyamai is; a Nasdaq Composite és a Dow Jones fél százalékot meghaladó szinten gyengült. A Wall Street csökkenését az okozta, hogy a befektetők a hurrikánok és az olajárak miatt visszafogottságuk okán nem képesek még a vevői oldalra átállni. Rontotta a hangulatot a Conference Board vezető amerikai gazdaságkutató csoport azzal, hogy közölte: 0,3 százalékkal, 115,7 pontra csökkent augusztusi összesített konjunktúramutatója. A gazdaságkutató vezető közgazdásza szerint változatlanul gyengének tűnik a fogyasztás, nyugtalanító a bérek emelkedése. A vállalatoknak gondot okozhat emiatt az áremelés.
Pesten a nyitást követve mélybe zuhant a BUX árfolyama. Az index a nap többi részét korrekcióval töltötte, így a végül 0,31 százalékot emelkedve zárt. A kis kapitalizációjú papírokat átfogó Bumix indikátor 17,20 pontot növekedett. A vezető részvények közül a Mol és a Richter ára növekedett, a Matáv és az OTP kurzusa viszont gyengült. A nap meglepetését a spekulációs nyomás alatt álló Antenna Hungária (AH) okozta, a műsorszóró részvényei 5,4 milliárd forintos forgalom mellett 375 forinttal drágultak. Az AH-papírokra két, összesen egymilliárd feletti átkötés is született, mely azt jelzi, hogy a cég életében változások következhetnek be.
n
Német lapértesülések szerint a Deutsche Telekom közös nemzetközi részleg alá csoportosítja Németországon kívüli vezetékes távközlési érdekeltségeit, és a cég szakértői szerint a leányvállalatok T-Com néven futnak majd. Az index.hu információi szerint a német anyacég már levédte a t-com.hu domainnevet.
Tíz napja maradt egy lottónyertesnek, hogy jelentkezzen a 300 millió forintos nyereményéért