Európában nyugtalanok voltak a spekulánsok, mivel a technológiai papírok körében igen erős eladói nyomás jelentkezett. A visszaesők között volt a Nokia, a Philips, a BASF, az Allianz és a SAP. A magyar tőzsde zárásakor a DAX értéke 0,62 százalékkal gyengült, a londoni FTSE index viszont 0,19 százalékot erősödött. Az iránytalan hangulatot az okozta, hogy a tengerentúlon a csütörtöki napon kezdték publikálni a társasági negyedéves eredményeket, így a kontinens piacain a Wall Streetre összpontosítottak a befektetők.
A New York-i börzék erőteljes csökkenéssel nyitottak, a lassulás annak volt köszönhető, hogy szeptemberben a mezőgazdaságon kívüli ágazatokban a vártnál kisebb mértékben, 96 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma, miközben stagnált a munkanélküliségi ráta. A vállalati hírek közül a csipgyártó Advanced Micro Devices (AMD) eredménye ugyan jó lett, de a társaság közölte, hogy értékesítési adatai elmaradnak a második negyedévitől, összhangban a cég korábban lefelé korrigált becslésének. A társaság harmadik negyedévi eladásai 1,24 milliárd dollárt tettek ki, ami kétszázalékos csökkenés a második negyedévhez viszonyítva, ugyanakkor 30 százalékkal felülmúlta a tavalyi harmadik negyedévit.
Pesten napközben 13 022 pontig emelkedett a BUX értéke, de a korrekciós nyomás délutáni megjelenése következtében az index végül 38,92 pontot gyengülve,
12 954,69 ponton zárt. A forgalom 9,12 milliárd forintra csökkent. A nap vesztese a Humet lett, de két százalék körüli csökkenéssel fejezte be a kereskedést a Richter is. A vezető részvények sorából a Matáv és a Mol ára drágult, az OTP-é viszont visszaesett. A kisforgalmú részvények közül a Globus, a Danubius és a Phylaxia ára drágult látványosan.
A BorsodChem ára 20 forintot gyengült, függetlenül attól, hogy a társaság vezérigazgatója, Kovács F. László bejelentette, hogy Lengyelországban vegyipari akvizíciót keresnek. A BorsodChem a térség egyetlen MDI-gyártója és a legnagyobb TDI-előállító, a lengyel MDI- és TDI-fogyasztás 42-43 százalékát és a PVC-felhasználás 13 százalékát adja. Az MDI- és a TDI-izocianátok, műanyagipari alapanyagok. Kovács F. László elmondta, hogy esetleges akvizíciós terveik között szerepel a lengyel ZACHEM TDI-gyár, amely jelenleg a lengyelországi TDI-fogyasztás 12 százalékát biztosítja. A lengyel vegyipar jelenleg még nincs privatizálva. A Borsod- Chem papírjait tegnap óta jegyzik a varsói börzén.
Hofi nem az volt, akinek sokan hiszik - videó