Foktői Lajosról csak annyit tudni, hogy gyakran megfordult Hernádi Gyula társaságában. A Reggel című napilap ugyanakkor megkockáztatta, hogy egy neves filmrendezőt hírbe hozzon a besúgással. Sorra buknak le az ügynökök, mint például legutóbb Forró Tamás műkincskereskedő, a Nap-kelte exriportere, Molnár Gál Péter, a Népszabadság színikritikusa vagy Novák Dezső fradista futballedző.
Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltáránál soha nem látott érdeklődéssel zajlik a múlt feltárása. Rekordszámú ügyfél akarja megismerni, megfigyelték-e a diktatúra III-as főcsoportfőnöksége részéről, milyen jelentésekben szerepel a neve, s ki súgta be.
Kutrucz Katalin, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának igazgatóhelyettese jelenleg egy szakmai anyagon dolgozik, amelyet majd az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága elé terjeszt. Mint lapunknak kifejtette, ez alapján módosíthatná a parlament a jogszabályokat úgy, hogy az több jogot, nyilvánosságot biztosítson a valódi áldozatoknak, szélesítse az iratok kutathatóságát, s végre meghatároznák, kik minősülnek közszereplőknek. Az áldozatok jelenleg nem tekinthetik meg például a róluk szóló nyomozati anyagokat. Ismert, az SZDSZ újra benyújtja az úgynevezett ügynöktörvényt, amelyet korábban az MSZP módosító indítványai miatt nem fogadtak el. A szocialisták most sem támogatnák a közéleti szereplők átvilágításáról szóló javaslatot. A Fidesz úgy látja, mindenképpen foglalkozni kell a kérdéssel a közélet tisztasága érdekében, de elsősorban az átvilágítóbírák mandátumát kell meghosszabbítani, amely december 31-én lejár, hiszen még nem végeztek több országgyűlési képviselő, miniszter, európai parlamenti képviselő és ügyész átvilágításával.
Orbán Viktor: Nem pihenünk, zajlik a kormányülés, hajrá, Dominik! - Képek