Gusztos Péter úgy véli: az egészségügy nem üzlet feliratú, egy édesanyát, s újszülött gyermekét ábrázoló óriásplakátokkal valótlanul azt akarja a Fidesz elhitetni a választókkal, hogy ha állami kézben maradnának az egészségügyi intézmények, nem kéne fizetni az ellátásért. A szülésért, valamint a vizitekért 150-200 ezer forintot költünk ma is, csak hálapénz formájában – hangsúlyozta Gusztos Péter. Hozzátette: a sikeres privatizáció után ezt a pénzt magánrendelések alkalmával lehetne fizetni legálisan, annyi különbséggel, hogy nem az anyának kellene bevinni a WC-papírt és más alapvető dolgokat, mint jelenleg az állami, önkormányzati intézményekben.
Horn Gábor (SZDSZ) arról beszélt, hogy az egészségügy problémájának megoldására két lehetőség közül választhat a kormány, vagy adókat és társadalombiztosítási járulékokat emel, vagy magántőkét von be az egészségügybe, hiszen jelenleg ami működőképes az egészségügyi rendszerben, az magántulajdonban van.
Az SZDSZ sajtótájékoztatóján megjelent Kupper András, a fővárosi Fidesz–MKDSZ-frakció vezetője, aki szerint a magánkórházak az államiaknál jóval drágábban, az átlagember számára megfizethetetlen mértékben nyújtják szolgáltatásaikat. Jelenleg az egyik „legnépszerűbb” magántulajdonú kórházban mindennek megvan az ára, csak a szülés 290 ezer forintba kerül, ha császármetszéssel jön világra a gyermek, akkor 330 ezerbe. Az altatásért és az érzéstelenítésért 50 ezer forintot, az újszülött-ellátásért 80 ezret, míg az úgynevezett hotelszolgáltatásért, napi mintegy 48 ezer forintot átlagban négy napon keresztül, leszámítva a terhesgondozást – mondta Kupper András.
Orbán Viktor: Nem pihenünk, zajlik a kormányülés, hajrá, Dominik! - Képek